Thread view
WarGames » Appendix » Offtopic
Turnyrų prizai
Batma
Beklausydamas podcasto išgirdau nuostabią kitur naudojamą turnyrų prizų sistemą, kuri man taip patiko, kad nutariau iškelti pamastymus forume su mintim, kad ir mes galėtumėm tai realizuoti.

Dabartinė sistema
visi dalyvaujantys sumoka stojimo mokestį
kažkiek surinktos sumos atitenka venue kur vyksta turnyras
likusi dalis yra padalinama prizinėms vietoms

Blogi dalykai
visiškai nėra skatinama dalyvauti turnyre jei tu nesitiki užimti prizinės vietos
Nusistovėjusioje metoje prizus laimi pastoviai tie patys žmonės

Geri dalykai
Yra motyvacija laimėti turnyrą arba bent jau užimti prizinę vietą

Siūloma sistema
visi dalyvaujantys sumoka stojimo mokestį
kažkiek surinktos sumos atitenka venue kur vyksta turnyras
likusi dalis yra padalinama į kažkiek laimėjimo prizų, kurie yra traukiami randomu
į katiliuką yra įmetama po lapelį su visų dalyvaujančių vardu
papildomai už kiekvieną laimėtą mūšį, į katiliuką įkrenta dar vienas lapelis su laimėtojo vardu
(optional: gali būti papildomas lapelis už full painted army, už laiku atsiųstą army listą, už wysiwyg, už no proxy, čia galima išsiplėsti į kurią pusę norime skatinti dalyvius)
turnyro pabaigoje yra traukiami laimėtojai iš bendro katilo (prizą dalyvis gali gauti tik vieną)

Blogi dalykai
skųsis tie, kas dabar pastoviai laimi
šiek tiek daugiau popierizmo

Geri dalykai
yra paskatinimas dalyvauti netgi tiems kurie nesitiki užimti prizinės vietos
galima skatinti dažyti armiją/neturėti proxy neišbalansuojant bendro turnyro rezultato


Pamastymai, komentarai, kritika?
Edited Batma 2014-04-29 06:17
vytzka
As tai manau, kad labai gera sita proposed sistema.

(optional: gali būti papildomas lapelis už full painted army, už laiku atsiųstą army listą, už wysiwyg, už no proxy, čia galima išsiplėsti į kurią pusę norime skatinti dalyvius)


sitie ypac zjbs
Anima Tactics: Church, Azur Alliance
Warmachine: Mercenaries
Flames of War: USSR, 大日本帝国
Mano moderatoriaus balsas yra ryskiai melynas
blackfishas
yep. šlovė ir garbė laimėtojui, o prizai visiems. i like that.
Malifaux - The Guild
Infinity - Aleph (Steel Phalanx)
Batma
blackfishas parašė:

yep. šlovė ir garbė laimėtojui, o prizai visiems. i like that.

Necrontyr
Humaniška sistema, skatina dalyvavimą "over" laimėjimą. Aš už.
magyar
Na, aš kaip vienos iš venue atstovas, galiu pasakyti, kad esu totaliai už tokią sistemą.

1) visi laimingi ir turi šansą gauti prizą;
2) laimėtojas ir laimingas nes turi daugiausiai šansų išsitraukti prizą;
3) laimėtojas laimingas nes jam atitinka visa garbė bei šlovė bei simbolinis prizas atsiminimui apie šlovingus laikus.

Žodžiu, dar kartą už ir siūlau artimiausiu metu išmėginti šitą sistemą FOW V-Day turnyre.


Saulius
Manau, kad sistema gera, prizines 3 vietas reikia pažymėti medaliais-žymukais, o kiti prizai pagal atsitiktinumą.
Just small amount of people know - what to do with freedom!!! Just few of us deserve real freedom!
Kauno WHFB Legato klubas
WHFB : Vampire counts 1000pt / Ogre Kingdoms 3000pt / Tomb Kings 2800pt / Dwarfs 3000pt / O&G 1500pt
DW : Russian coalition
Gambler
Idėja labai įdomi ir tikrai geresnė už klasikinį variantą, kai prizus gauna tik pirmos vietos. O ir leidžia premijuoti dažytas ir pan armijas.
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Kronas
Ar kas nors pas mus dalyvauja dėl prizų?..

Klasikinė sistema apdovanoja būtent tuos, kurie geriausiai pasirodė turnyre. O pagal naująją sistemą laimėtojas gali negaut nieko, o prizas gali atitekt (kad ir su nedidele tikimybe) nė vieno mūšio nelaimėjusiam, nedažyta armija ir su proxy žaidusiam žaidėjui. Tai kur ir už ką tada motyvacija? Čia gaunasi kaip pradinukų Kalėdinis žiburėlis su "laimės šuliniu"...
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
Boyar Aleksandr of Kislev
Batma
Taip, būtent tame ir yra esmė kad skatinti tuos kurie nelaimėjo nė vieno mūšio. Aišku idealiu variantu išvis niekas nesitikėtų kažkokio prizo ir tiesiog visas entry fee eitų į vietos savininką už stalų/terraino naudojimą, bet mūsų materialistinėje visuomenėje aš abejoju ar tai įmanoma įgyvendinti.

Aišku mes galime vietoj to kad apdovanoti pirmas tris tarkim vietas, apdovanoti paskutines tris vietas, bet man atrodo tai pasieks priešingą rezultatą nei norima.
Gambler
Galima daryti, kad pvz pirma vieta gauna priza, o likusieji dalyvauja drafte.
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Batma
Jei tas prizas smulkus (kažkoks medaliukas/antsiuvas/etc) tai sure, gal ir taip būtų visai teisinga.
Gambler
Klasikinės apdovanojimų sistemos pagrindinė bėda ir yra tame, kad apdovanojami TIK geriausiai pasirodę (kurie lygiai taip pat gali turėti nedažytas, proxintas armijas). Ir pakankamai dažnai tai būna tie patys keli žmonės (prieš tai neturiu nieko prieš - jie visgi pasirodo geriausiai), bet tikslas šitos sistemos būtų naujų žmonių skatinimas dalyvauti turnyruose.
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Kronas
Gambler parašė:
Klasikinės apdovanojimų sistemos pagrindinė bėda ir yra tame, kad apdovanojami TIK geriausiai pasirodę (kurie lygiai taip pat gali turėti nedažytas, proxintas armijas).


Na, turnyras ir yra ta vieta, kur varžomasi taktiniais įgūdžiais ir sprendimais. Galima įsteigti atskirus prizus dažytojams, modeliuotojams, bet tam yra atskiri renginiai.

Ir naujus žmones ateiti į turnyrus turėtu skatinti, kad tai yra smagus hobis, o ne tai, kad gaus random dovanėlę (nesigauna to vadinti prizu, kai tai yra už nieką).
Čia panašiai kaip su socialinėm išmokom JAV. Ar labai jos skatina juodžius susirasti darbą?
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
Boyar Aleksandr of Kislev
Gambler
Kaip rodo mūsų turnyrų praktika į juos būna susirenka toli gražu ne visi kas žaidžia konkretų wargeimą. Ir aš neabejoju, kad viena iš priežasčių yra tai, kad jie nesitiki nieko laimėti ir jiems tai yra pinigų išmetimas į balą. Fun'as fun'u, bet ateiti į turnyrą, gauti nuo visų į kaulus ir išeiti su paskutine vieta tikrai neprideda noro žaisti. Jei mes norime turnyru su daugiau nei 4 (dažniausiai tais pačiais) dalyviais reikai kažkaip skatinti ir silpnesnius žaidėjus.
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
blackfishas
aš visiškai rimtai, Batma. nors man ir nepatinka,kad prizai būtų dalinami vien už dalyvavimą, bet... reik saugiklių. visgi turi būti kažkoks skatinimas rinkti, dažyti ir gerinti savo žaidimo kokybę.
Malifaux - The Guild
Infinity - Aleph (Steel Phalanx)
Gambler
Tai skatinimas yra - uzh kiekviena įvykdytą punktą (fully painted, no proxy etc.) tu padidini savo šansus 1 bilietuku. Naujokas atėjęs su nedažyta, proxinta armija ir nieko nelaimėjęs į sakykim 12 žmonių turnyrą, kur kiekvienas kitas gaus nuo 2 iki 6-7 bilietų turi labai nedidelius šansus gauti ta nemokamą sūrį su savo vienišu bilietėlių.
Edited Gambler 2014-04-29 08:48
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
vytzka
Kronas parašė:
Čia panašiai kaip su socialinėm išmokom JAV. Ar labai jos skatina juodžius susirasti darbą?

[color=Blue]Nenukrypkim.[/color]
Anima Tactics: Church, Azur Alliance
Warmachine: Mercenaries
Flames of War: USSR, 大日本帝国
Mano moderatoriaus balsas yra ryskiai melynas
Azuolas
Man ir keistai atrodo sistema, kur gali gauti prizą bet kas. Lyg kalėdinis vakaras, kur for fun visi pažaidžia, o paskui dalinasi dovanėles.

Skatinimui galma prigalvoti daugiau kategorjų į kurias įtalpinti ir dažytas armijas bei wysiwyg.

Taip pat galima ir linksmesnių pagalvoti, pvz turnyro taikliausias unitas, naudingiausias unitas, didžiausia (modelių skaičiumi) armija ir pan. ir įteikti simbolinius prizus. Kaip ir krepšinyje prigalvota visokių medalių, ne tik 1os vietos laimėtojams.
Batma
Be to, čia kalba neina apie kažkokius specifinius prizus kurie yra specialiai užsakomi/padaromi. Jei kalba eina apie ten Netrunnerio padėkliukus, Steamrollerio diplomus ar medalius, X-Wing oficialius prizus ar dar kažką tai viskas ok, daliname juos pirmoms vietoms ar ten pagal kažkokius specifinius reikalavimus. Čia kalba eina apie dovanų čekius, kurie pas mus yra skiriami prizinėms vietoms. Jei tokių čekių turnyre nėra, ir visa surinkti stojimo mokesčio dalis likusi turnyrui yra išnaudojama prizų pirkimui tai valio, diskusijos nėra (bet netgi ir tuo atveju gal reikėtų pamastyti tik prizą pirmai vietai, o vietoj antros ir trečios vietos prizo gal padaryti prizą už best painted, ir prizas paskutinei vietai)