Temos peržiūra
WarGames » Wargames - mass battle » Warhammer 40K
Viskas, ko jūs norėjote paklausti apie WH40K, bet nedrįsote
Ratliker
Thunderhawk galima ir is kartono pasigamint
-But the mindless violence is wrong!
-fortunately, I'm not mindless:]
Vaider
Na teisingai Sir_Vicious sako, gal nelabai aktuali šita problema mums, kolkas bent.
Warhammer 40,000 - Space Wolves ~3000pts, Orks ~750pts
Rastvedys ir Karvedys
Vaider parašė:

Na teisingai Sir_Vicious sako, gal nelabai aktuali šita problema mums, kolkas bent.


Pritariu tokiai nuomonei!

O ir perskaičius diskusijas (3++'se ir kt.) apie pasiūlymus subalansuoti ir pritaikyti turnyrams, matosi, kad tai tikrai nėra lengvai ir greitai pasiekiamas tikslas, jeigu iš viso įmanomas dabartinėje situacijoje. Ypač kai paskutiniu metu GW pradėjo sparčiau kepti naujus kodeksus ir naujus junitus ir pan. Atrodo, kad GW seniai palaidojo "balanso šventąją karvę" ir pasirinko kitokį žaidimo vystymo kelią. Ar dabar fanai pajėgūs subalansuoti tokią junitų ir taisyklių įvairovę? Kaip įvertinti, kada padarius pakeitimus žaidimas taps pakankamai subalansuotas?

Stebiu įdomų bandymą "pagydyti" wh40k perdarymo nuo pamatų būdu: http://them42project.blogspot.com/ , ech, deja, irgi stringa...

Įdomu, kai atsirado šachmatai su OP karaliene, ką diskutavo patyrę šaškių žaidėjai? :hmm:
Vaider
Na tas M42 dalykas tai jau, mano manymu, per daug drąstiškas.. Kad ir kokios kvailos ar broken yra kai kurios 40k taisyklės ar bruožai, homebrew'inimas man niekad nebuvo prie širdies. Kita vertus, turnyrams vieną kitą bendrą, visiems žaidėjams galiojantį apribojimą įvesti kartais gali būti reikalinga.

Dėl šachmatų - problemos nematau, visgi abu žaidėjai turi tokią pačią karalienę..:)
Warhammer 40,000 - Space Wolves ~3000pts, Orks ~750pts
Marukas
Sachmatai turi kita minusa, kadangi ten viskas subalansuota, tai naujoko ir seno zaidejo partija yra neidomi. Turi zaisti panasiu gebejimu zaidejai..
Wargeimose nera balanso, kai kas veikia, kai kas nelabai, bet armijos daznai buna per daug skirtingos, kad jas subalansuoti.. galu gale zmones darosi listus pagal save, ir pries viena armija(army lista) tavo army listas veikia gerai, o pries kita tavo listas gali buti visiskas fail. ir vargu ar imanoma pasiekti visiska balansa..
Redagavo Marukas 2013-12-12 12:18
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
Batma
Įmanoma padaryti taip kad mūšio lemtį labiau lemtų žaidėjo sprendimai žaidimo metu, o ne sudarinėjant army listą. Priešingu atveju ginčykis tu kiek nori, bet turėsi šūdą, o ne žaidimą.
Rastvedys ir Karvedys
Va va, ar tik nebus čia šuo pakastas: subalansuoti ne tik yra sudėtinga, bet net ir atlikus tokį sunkų darbą nelabai džiugina rezultatas. Tai gal to "subalansavimo"
net nelabai reikia?

O gal "subalansuotas" žaidimas yra išlikęs tik šachmatuose ir šaškėse ir panašiuose, o bent kiek daugiau rasių ir miniatiūrų turinčiuose, tai yra viso labo mitas? :err:


....mūšio lemtį labiau lemtų žaidėjo sprendimai žaidimo metu, o ne sudarinėjant army listą.


Teisingai, kolega, pastebit - ir šaškėse ir šachmatuose army listai patvirtinti ir niekas nekvaršina dėl to galvos. Ale vat, ar žaidimas nuo to tampa įdomesnis? Sakyčiau, nesubalansuoti žaidimai geriau atspindi šiuolaikinį ir gal būt ateities pasaulį, kur "army listų" sudarymas yra dalis karo.
Redagavo Rastvedys ir Karvedys 2013-12-12 12:34
Gambler
Nesubalansuoti žaidimai veda prie labai trumpų partijų: susitinka oponentai, apsikeičia listais, paspaudžia rankas ir GG. Tai yra įdomu? Balansas leidžia kiekvienam laimėti prieš kiekvieną ir tai, kad aš į listą įsidėsiu 5 Helldrake nebus nereikš, kad partijos iš esmės galima ir nežaisti, nes bus vieni vartai.
Aš nematau ir negaunu jokio malonumo kai mūšis vyksta į vienus vartus (aka kick the baby), nes žaidimas nesubalansuotas ir leidžia tai daryti.
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Batma
Aš nesakau, kad listai turi būti vienodi, ar kad space marinas turėtų tokias pačias statistikas kaip termagauntas. Taip, yra toks balansavimo variantas kai balanso nebuvimas balansuoja save, bet tam reikia laikotarpio per kurį susitvarko meta. T.y. išleidžiame IG codexą ir vendetos pradeda šienauti viską aplink ir laiminėti visus turnyrus, tuomet žmonės pradeda daryti listus kad labai lengva būtų laimėti prieš IG armiją. Tuomet žmonės darosi listus prieš armijas, kurios skirtos prieš IG. Ir taip toliau, kol išeina naujas codexas ir vėl viskas prasideda iš pradžių. Šiuo atveju GW per greit ir per dažnai išleidžia taisykles, kurios viską išbalansuoja, todėl žmonės norėdami kažkokio pastovumo bando sureguliuoti metą įvesdami papildomus apribojimus.
TerTer
Ratliker parašė:

Thunderhawk galima ir is kartono pasigamint


Va del tokiu dalyku net noras dingsta daugiau ziureti i 40K puse. Man asmeniskai nepriimtina scratch buildai ir pan turnyruose. Pasiproxinimui (pabandymui kodel gi ne). Rimtam turnyrui nesamone. As gal tada tiesiog pasiimu diska and jo uzrasau unito name ir prasom proxy. Galima aisku ir graziu ir geru scratch padaryt.

Marukas parašė:

Sachmatai turi kita minusa, kadangi ten viskas subalansuota, tai naujoko ir seno zaidejo partija yra neidomi. Turi zaisti panasiu gebejimu zaidejai..
Wargeimose nera balanso, kai kas veikia, kai kas nelabai, bet armijos daznai buna per daug skirtingos, kad jas subalansuoti.. galu gale zmones darosi listus pagal save, ir pries viena armija(army lista) tavo army listas veikia gerai, o pries kita tavo listas gali buti visiskas fail. ir vargu ar imanoma pasiekti visiska balansa..


Visisko balanso nereik. Reikia perfect imbalance. Bet imbalancas tinkamas pades ivairovei, kai prasideda OP stuff kur priesininkai nelabai gali pries tai pastatyt tai jau ne zaidimo naudai.
Taip sachmatuose naujokas pralos senam zaidejui. Bet as tau praktiskai garantuoju, kad normaliai balansuotam (ar perfect imbalance) zaidime, patyres zaidejes vistiek laimes. Nes jai jau atejes visiskas noob (nezaides, neskaites) laimet pries patyrusi zaideje normaliam matche jau kazkas negerai. Jei padejus noob lista, veteranas mato, kad jam nera sansu, jau vel nekas.

Batma parašė:

Įmanoma padaryti taip kad mūšio lemtį labiau lemtų žaidėjo sprendimai žaidimo metu, o ne sudarinėjant army listą. Priešingu atveju ginčykis tu kiek nori, bet turėsi šūdą, o ne žaidimą.


Taip, zaidima turi lemti kaip zaidzia zaidejas, ne listas. Aisku listo sudarymas turi turet itakos, bet manau didesne dali 80% kokia turetu but zaidejo nuopelnas, o ne koki lista is vakaro sudejai.


Rastvedys ir Karvedys parašė:

Va va, ar tik nebus čia šuo pakastas: subalansuoti ne tik yra sudėtinga, bet net ir atlikus tokį sunkų darbą nelabai džiugina rezultatas. Tai gal to "subalansavimo"
net nelabai reikia?

O gal "subalansuotas" žaidimas yra išlikęs tik šachmatuose ir šaškėse ir panašiuose, o bent kiek daugiau rasių ir miniatiūrų turinčiuose, tai yra viso labo mitas? :err:


....mūšio lemtį labiau lemtų žaidėjo sprendimai žaidimo metu, o ne sudarinėjant army listą.


Teisingai, kolega, pastebit - ir šaškėse ir šachmatuose army listai patvirtinti ir niekas nekvaršina dėl to galvos. Ale vat, ar žaidimas nuo to tampa įdomesnis? Sakyčiau, nesubalansuoti žaidimai geriau atspindi šiuolaikinį ir gal būt ateities pasaulį, kur "army listų" sudarymas yra dalis karo.


Ka reiskia nesubalansuoti zaidimai geriau atspindi siuolaikini pasauli? Taip USA tikrai laimetu pries LT kara, faktas, bet mes zaidziama, kad butu fun, o ne triuskinimui. Tai ar fun tau butu padet armija ir tiesiog ridenti kauliukus, nejudant net, nes kiekvienas paridenimas isnesa priesininka, o priesininkas tau nieko nepadaro. Manau mes visi zaidziam kad gerai laika praleisti, o ne sutriuskint priesininka. Laimet visi nori, bet man pvz smagiausia laimet kai buna "Close call". Ir matchas vyksta apyligiai, o ne i vienus vartus.


Vis paskaitydavau, ka jus cia diskutuojat ir pan. Nes buvau susidomejas 40K, ir pats kai zaidimas man atrodo idomus, bet problema paskaicius tokias diskusijas isryskeja viso zaidimo.
Man nepatinka house rules, o cia prasideda kad davai baninkim ta ir ana. OK matau naujas GW leidinys yra OP, tai jei matot problema jame, tiesiog nenaudokit jo ir tiek. Kur cia problema. Jei sakysit naudot, tai naudot reik be banu ir pan, kas bus, jei jus manysit nieks nepirks modeliu uz 1.5K ir jis nupirks ir pasirodys OP, ka jus tai baninsit?

GW nesirupina balansu ir codex'ai ir rules per daznai leidziami, kad nusistovetu viskas. Reik neziuret i 40K kaip i competitive zaidima, o kaip i zaidima, kur tiesiog losiant praleist gerai laika ir nebus bedu. Arba rinktis labiau competitive kita zaidima.
Viskas prasideda nuo idėjos!

Warmachine/Hordes: Cygnar
Flames of War: Germans
X-Wing: Rebels
Gambler
Nesubalansuoti žaidimai (GW produkcija ypač) kuo puikiausiai atspindi šiuolaikini pasaulį, kurį valdo pinigai ir pagrindinis visų komercinių organizacijų tikslas yra užkalti kuo daugiau pinigų. Tai iš esmės yra viskas, ko iš jų reikalauja akcininkai. Ir GW kuo puikiausiai tai daro - dažnai leidžia kodeksus, nei tai leidžia išleisti/perleisti modelius, kuriuos žaidėjai turi pirkti, jei nori laimėti. Visiškas balanso nebuvimas leidžia sutaupyti daug laiko ir pinigų ir padidinti pelną. Works as intended.
Tas sizifo darbas, kurį atlieką fanų bendruomenės bandydamos bent kažkiek atvesti į protą GW taisykles yra vertas lygiai 0, nes horizonte vėl matosi eilinis kodeksas, redakcija ar dar kažkas ir vėl reikės pradėti viską iš pradžiu.
Šitas GW ėjimas su super heavy yra visiškai logiškas ir kuo puikiausiai įsipaišo į jų bendrą strategiją ir paskutinis klausimas, kuris buvo aptartas jų susirinkime buvo "o kaip tai įtakos turnyrus?".
O jei kalbėti į temą, tai IMHO super heaviu neturi būti, nes keik teko matyti youtube - jie iš žaidimo nepalieka akmens ant akmens.
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Marukas
As irgi is esmes esu pries visokius banus, nieko gero is to neiseina, nes uzbaninus kazka, natauraliai pasistoja klausymas, o kodel tada neuzbanint ir sito ir ano ir dar kito....

Listai visur yra svarbus, tai yra zaidimu neatsiejama dalis, aisku 40k listas yra svarbiau nei pvz. WM/H. Bet realiam kare jei pasiimsi 1200 rekrutu ir palesi juos su automatais pries 2 abrams tankus rezultatas labai aiskus... isvada taip pat:
-reikejo pasidaryti geresni lista ir imesti pora granatsvaidziu:)

aisku cia ne tikrove o tik zaidimas, reikia smagiai pralesiti laika, todel maziau banu ir daugiau zaidimu


Infinity buna labai trumpu partiju, taip pat ir WM/H, karta pirmam ejime man nusove warloka ir good game Bet negali sakyti kad sitie zaidimai prastai subalansuoti.
Vien zo i kara reikia eiti pasiruosus, jei karan eisi su 400 goblinu, bus grazu, bet greiciausiai viskas baigsis ant 2-3 ejimo....

Kas liecia konvertavima ir scrach builda, man tai vienas is didziausia malonuma teikianciu sio hobio aspektu.
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
Rastvedys ir Karvedys
TerTer parašė:

Ka reiskia nesubalansuoti zaidimai geriau atspindi siuolaikini pasauli? Taip USA tikrai laimetu pries LT kara, faktas, bet mes zaidziama, kad butu fun, o ne triuskinimui. Tai ar fun tau butu padet armija ir tiesiog ridenti kauliukus, nejudant net, nes kiekvienas paridenimas isnesa priesininka, o priesininkas tau nieko nepadaro.....


Man atrodo, kad wh40k atspindi-imituoja vieną mūšį nei visą karą, o kad mūšiuose pasitaikytų balansas, tai labiau išimtis, o ne taisyklė. O dėl OP armylistų, tai mūsuose tokių susirėmimų, kuriuose kažkas vienas nušluoja be pastangų kitus, pasitaiko retai. O įvedus mūsų turnyruose dvigubas misijas vargu ar tokių buvo iš viso.

Gal GW strategija yra siekti "perfect imbalance", nes tai nestabdo naujų modelių-junitų leidimo? Gal kuo daugiau, tuo labiau imbalanced?
vytzka
Kam tada apskritai dar taskus kazkokius rasineti prie unitu kodekse, jeigu jie nieko neatspindi? Imi ka nori ir visi patenkinti.
Anima Tactics: Church, Azur Alliance
Warmachine: Mercenaries
Flames of War: USSR, 大日本帝国
Mano moderatoriaus balsas yra ryskiai melynas
Gambler
Tai kodėl tada visų turnyrų organizatoriai visada kažką riboja GW žaidimuose? Kodėl nėra didelių turnyrų kur viskas pagal knygą? Tai juk atspindi mūšį, tai realistiška.
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Marukas
Gambler parašė:

Tai kodėl tada visų turnyrų organizatoriai visada kažką riboja GW žaidimuose? Kodėl nėra didelių turnyrų kur viskas pagal knygą? Tai juk atspindi mūšį, tai realistiška.


Yra tokie turnyrai, juos organizuoja GW

O fanai zaidzia dazniausiai pagal ETC ribojimus. Nors ETC kurtas komandiniams turnyrams, bet visi ji zaidzia, nes tipo treniruojasi

O siaip nepradekim eilinio stumimo ant GW, tipo ju zaidimai sudas ir ju figureles fuflo. Kitos kompanijos taip pat kala pinigelius ir parduoda viska tik tam kad uzkalti pinigu.... 140lt uz 5 miniatiurinius tankus kai po to dar reikia juos su dilde apdirbti puse dienos? bet juos reikia pirkti nes mes turim paremti gamintoja?

Taisykles kitiu zaidimu taip pat nera tobulos, priekaistu galima rasti visiems zaidimams.
Daug kas bumba, kad infinity pvz. zaidziama su viena figurele, o kitos tik cheerleaderiai..
FOW, is esmes panasus i 40k tik mazesnes miniatiuros ir istorines figureles..
Arba WM/H del balls to the wall zaidimo, begi viens i kita ir kas pirmas uzcardzins...
WHFB death starai ir uber spellai

Zaidziam tai kas arciausia sirdies, i kai kuriuos minusus uzsimerki ir viskas, jei negali uzsimerkti ieskai kito zaidimo.
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
Sir_Vicious
Vėl prasideda GW blogi visi kit geri :D:D:D ta prasme tai tik žaidimas, man nei šilta nei šalta, kad kažkas ant stalo turnyre pastatys ten kokį super heavy ant stalo, bus taip: "Mister heavy say hello to delegation of MELTAguns united". GW gali sau leisti tai daryti, nes fanų bazė didelė kaip pasakyta Crunch žaidime " too big to fail". Kitas dalykas mūsų vietinė meta. Pas mus nėra nei super heavies nei kitko, tai kam spręsti klausimą dėl nesančių dalykų. Raštvedy ar nešitės sava Banebalde į kada nors vėliau būsianti turnyrą?
Blood calls out to blood, so they say. Let us spill that of our enemies with all due haste, that we may hear its cry all the clearer.

WH40K - Blood Angels
Infinity - Yu Jing
Marukas
O as visada svajojau tureti stompa.. ir gal kada nusipirksiu, ir stoves jis pas mane nudazytas ir grazus namie, o visi sveciai klaus, kas cia yra? o as jiem sakysiu: cia yra STOMPAAAAAAAAAAAA!!! :D:D:D
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
Gambler
GW miniatiūros nėra fuflo - su kokybe viskas labai netgi gerai dabar pas juos. Man pvz. visai netgi patinka Baneblade. Būtų visai fun turėti jį ant lentynos nudažyta, tik vat kaina tai nelabai patinka Fluff'as 40k man irgi labai patinka (orkų tai išvis nuotaiką pakelia visai dienai). Mechanikos negaliu komentuoti, nes jos nežinau.
Kitos kompanijos irgi kala pinigėlius, nes valgyti visi nori. Tiesiog metodas, kuriuo tai daro GW asmeniškai mane visiškai atgraso nuo jų produkcijos.
Per tiek metų, kiek gyvuoja GW, būtų galima tikėtis, kad ji būtų išgirdusi fanų nuomonę ir būtų padarę žaidimą labiau orientuotą į competetive play. Ypač turint kokio dydžio yra ta fanų bendruomenė. Bet užtenka pasižiūrėti į visų kitų čia išvardintų žaidimų turnyrinius apribojimus (arba jų nebuvimą) ir palyginti juos su tais talmudais, kuriuos prirašo WH/WH40k turnyrų organizatoriai, kad nori nenori kyla mintis, kad kažkas ten netaip.
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Rastvedys ir Karvedys
....ar nešitės sava Banebalde į kada nors vėliau būsianti turnyrą



NE! Aš jo nesinešiu, aš su juo pats atvažiuosiu! Jis labai didelis didelis ir baisus baisus (aičku, dar taisykles reik paskaityt) :cyoot: