Temos peržiūra
WarGames » Wargames - mass battle » Warhammer 40K
Dėl ateities turnyrų RIKYJE
magyar
Sveiki,
Pažiūrėjau WH40K žiemos turnyro nuotraukas ir nusprendžiau, kad jau pats metas užvesti šią temą, nes kai kurios nuotraukos mano kantrybei atliko coup de grace :D.

Žodžiu, aš neturiu nieko prieš scratchbuildus ir kitbashus casual partijose, tačiau turnyruose atėjo metas įvesti tvarką. Visada buvau už creativity, tad jinai niekur nedings, tačiau nuo šiol reikės laikytis tam tikro saiko ir, be abejo, estetinių rėmų. Ir, be abejo, pagarbos oponentui, kuris atsineša į turnyrus adekvačiai atrodančią armiją ir tikisi tą patį pamatyti kitoje stalo pusėje. Todėl nuo šiol visuose WH40K turnyruose vykstančiuose RIKYJE bus primygtinai rekomenduojama panaši tvarka, kokia yra naudojama ir FOW turnyruose. Čia kolkas tik gairės, tikslesnė info artėjant kitam turnyrui:

1) Ne mažiau nei pusę armijos turės sudaryti originalūs modeliai.
2) GW modelius galės proxinti kiti GW modeliai (su atitinkamomis bazėmis), proxy galės sudaryti iki 20 proc. armijos.
3) Kitų gamintojų modeliai ir visokie kitbashai (tematiškai pritaikyti prie esamos ir privalomai nudažyti) GW armijos galės sudaryti iki 20 proc. armijos.
4) Scratchbuildai galės sudaryti iki 20 proc. armijos. Scratchbuildai turės būti estetiški, atrodyti adekvačiai ir (privalomai) nudažyti. Be to, turnyro organizatoriai prieš turnyrą turės gauti tokių daiktų foto ir vizualiai įvertinti ar tokie dalykai - tinkami statyti ant stalo.

Procentų kiekiai dar gali varijuoti.

Čia nėra kažkoks šovinistiškai represyvus nusiteikimas prieš creative people (kuriems tikrai pagarba), tačiau tam tikra tvarka turi būti ir galų gale turi būti pagarba savo oponentui ir vietai, kurioje žaidi.


vytzka
[color=Blue]Tema itariu bus karsta, tai noreciau visus paprasyti is anksto giliai ikvepti ir perskaityti posta pries spaudziant "Atsakymas" ^___^[/color]
Anima Tactics: Church, Azur Alliance
Warmachine: Mercenaries
Flames of War: USSR, 大日本帝国
Mano moderatoriaus balsas yra ryskiai melynas
blackfishas
kaip aš šito laukiau. pagaliau. :win:
Malifaux - The Guild
Infinity - Aleph (Steel Phalanx)
Marukas
O kodel nera reikalavimo kad armija privalo buti nudazyta?

Sitie reikalavimai daugeliu atveju yra grieztesni nei kieciausiuose uzsienio turnyruose.
Uzsieni buna 100 procentu kitbashintos ir scarchbuild armijos, ir joms leidziama zaisti.
PVZ. Luxio beastmenu armija yra beveik visa scrachbuildinta ir kitbashinta, neleisit jam zaisti turnyruose?
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
magyar
Kiekvienas atvejis yra individualus, todėl reikia žiūrėti, kaip atrodo Luxio armija. Be to, negirdėjau, kad Luxis žaistų 40K. Tokio masto problemos tarp WHFB žaidėjų tikrai neteko girdėti. Be to, ten ir specifika kiek kitokia - filler'iai ir panašiai. Kolkas kalba konrečiai eina apie 40000. Ir čia kalba net ne apie WYSWIG.

P.S.: Dar pridėsiu, kad tai ne tik estetinė problema, bet ir oponentų klaidinimo klausimas. Casual partijoje tikrai nėra problemos, kas ėjimą prašyti oponento papasakoti kokį unitą vaizduoja štai tie ar anie proxiai ar scratchbuildai. Tačiau turnyruose tai erzina.

P.P.S.: Ir šitie "žiaurūs" apribojimai - gėlytės žiedeliai, palyginti kad ir su vytzkos apribojimais Warmachine turnyruos :D.

P.P.P.S.: Ir dar pridėsiu, kad šitos problemos ignoravimas ne tik jos nesprendžia, bet dar gimdo ir papildomas problemas. Tokias, kaip pavyzdžiui, žaidėjai investavę pinigus į žaidimą pradeda kvestionuoti "kurių velnių aš leidžiu tuos pinigus, jeigu kiti net nesivargina". Jeigu kitiems žaidėjams tai gali pasirodyti pačio žaidėjo reikalas ir tik jo paties problema, kad sukišai tiek pinigų, tai žvelgiant iš parduotuvės pozicijos vaizdas - visai kitas. Jeigu kažkas puls aiškinti, kad rūpi tik komercija, tai aš pasakysiu taip: daug žvėriškesnė komercija yra parduoti klientui, neapginti jo teisių ir pasakyti "o toliau rūpinkis pats, čia jau tavo problemos".
Redagavo magyar 2013-12-16 14:28


Marukas
Warmachine turnyruose jei jie oficialus privalo buti griezti ribojimai, nes turbut to reikalauja PP.
Tuo tarpu GW leidzia scrach builda ir kitbashinima netgi skatina, jei tam yra naudojimi GW modeliai ir ju bitsai.
Uzsienio turnyruose daug labiau ziuri i armijos dazyma negu ar tai originalus modeliai. Tai pvz. Mantic modeliai netinka?

PVZ. pagal FOW reikalavimus as negaliu dalyvauti 6 zmoniu LT turnyruose, bet galeciau vaziuoti kad ir i Minsko turnyra pazaisti be vargo, nes mano FOW armija dazyta

Einu paziuresiu to turnyro nuotraukas, idomu kas ten buvo toks baisus
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
Puretide
Pritariu magyar. Nieko nėr baisiau (kalba apie estetiką) nei žaist prieš armiją sudarytą iš kinder siurprizų. Ypač kai pats stengiesi, perki, dažai. Tačiau man atrodo, kad kiekvienas atvejis yra individualus: galima gražius ir suprantamus proxy padaryti pvz.: atspausdinant modelio paveikslėlį ant trafareto ir t.t.. Jeigu scratchbuildas yra gražesnis nei gw figūrėlė, taip pat yra išimtis :).
Gobbitas
Palaikau idėją. Ir proxiai, mano manymu, turėtų būti leidžiami tik pradedantiems / jauniems žaidėjams.
X-Wing – Galactic Empire.
magyar
Tuo tarpu GW leidzia scrach builda ir kitbashinima netgi skatina, jei tam yra naudojimi GW modeliai ir ju bitsai.
Uzsienio turnyruose daug labiau ziuri i armijos dazyma negu ar tai originalus modeliai. Tai pvz. Mantic modeliai netinka?


Kaip jau minėjau, čia tik gairės, patys procentiniai kiekiai dar bus koreguojami. Aš visada už kūrybiškumą. Pvz.: gal žmogui nepatinka WHFB elfų koncepciją ir jis specialiai išleido daugiau litų kad kažkur susipirktų ir nusidažytų nuostabią Cynwall Elfų ar Gamezone elfų armiją. Tai jau individualus atvejis ir tokių iniciatyvų tikrai niekas neskubės dusinti.


PVZ. pagal FOW reikalavimus as negaliu dalyvauti 6 zmoniu LT turnyruose, bet galeciau vaziuoti kad ir i Minsko turnyra pazaisti be vargo, nes mano FOW armija dazyta


Kiekvienas atvejis yra individualus ir mes Maruko tikrai nebaninsime :). Net nežinome kokie tiksliai modeliai pas Jumei :). Visada galima brūkštelėti organizatoriams laiškutį ir išlieti savo apmaudą bei išdėstyti problemą. Galų gale, pirmą kartą turnyre dalyvaujančiam ir pradedančiam žaidėjui būtų didelis malonumas padaryti išimtį, o gal net ir ne vieną :).


Kronas
Mariau, GW skatina tik konvertus. Jų oficialiuose turnyruose jokie scratchbuildai negalimi. Ir tų pačių konvertų 50%+ turi būti originalių dalių.

Ir buvo rašyta, kad kiekvienas atvejis individualus, jei viskas padaryta gražiai, estetiškai, visi modeliai nudažyti ir priešininkui nekyla klausimų "Kas čia per bulvė ant stalo?" tuomet tokiam žmogui belieka tik paploti ir pakviesti dalyvauti turnyre...
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
Boyar Aleksandr of Kislev
Marukas
Na apie tai ir eina sneka, reikia ziureti individualiai.
Sutinku kad kartoninis tankas nera gerai, bet jei tai naujokas galima padaryti kazkokiu isimciu.
Apskritai tai reiketu ziureti ne tik i 40k bet ir i kitus zaidimus, pvz. kodel tiek daug nedazytu figureliu? nors zmogus zaidzia eile metu... nedazytas modelis priesininkui nemalonus tiek pat kaip proxi, bent jau man.
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
Gambler
Dažymas yra toks dalykas, kad geriau nedažyta nei betkaip, kad tik 3 spalvos būtų. O toli gražu ne visi moka ir turi noro sėdėti ir dažyti. Taip, pilnai nudažyta armija atrodo gražiau už nedažytą, bet nedažyti originalūs modeliai atrodo gražiau už gofrokartoninį tanką.
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
vytzka
Pala, prie ko cia as? Ai, jo, ziurekites warhammeristai o tai bus kaip Warmachine :@
Anima Tactics: Church, Azur Alliance
Warmachine: Mercenaries
Flames of War: USSR, 大日本帝国
Mano moderatoriaus balsas yra ryskiai melynas
Marukas
Na cia galima daug diskutuoti, bet man nedazyta armija yra baisu. Tai ligiai taip pat atstumianciai atrodo kaip ir gofro tankas. Jei jau nedazai savo metalo, tai buk mielas, bent jau washo ant jo uzpilk, kad bent butu aisku kas tai per figurele. Metalas blizga, ir tokia figurele atrodo kaip metalo smotas, arba pigus alavinis kareivukas.
As taip pat neturiu laiko, turiu seima, darba kaip ir daugelis, bet tiesuiog turbut noro turiu daugiau.

Jus sakot, kodel as turiu pirkt ir leist pinigus jei kitas kazka sulipdo is kruvos atlieku ir jam gerai..
O kodel as turiu pirkt dazus, teptukus, gaisti laika dazydamas, jei kitas apskritai nieko nedaro ir jam po..ui ?
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
blackfishas
neturi. ir figūrėlių neturi pirkti. bet nebadyk akių žmonėms "bulvėmis" ir gofrotankais, bei mikimauzais iš kinder siuprizų.
Malifaux - The Guild
Infinity - Aleph (Steel Phalanx)
Craghack
Darykit kaip Rudolfo laikais. Turi pilnai nudazyta armija - gauni papildomu tasku. Arba gauni tam tikra kieki tasku uz atitinkami kieki nudazytos armijos tasku. Keli zaidejai turi pilnai nudazytas armijas - renkat graziausiai nudazyta, laimetojas gauna papildomu tasku. Taip bus motyvacija dazyt.

Beje, pasiskaitinekit senas D6 temas - ten sitas klausimas jau buvo paliestas:)
Redagavo Craghack 2013-12-16 16:24
Marukas
blackfishas parašė:

neturi. ir figūrėlių neturi pirkti. bet nebadyk akių žmonėms "bulvėmis" ir gofrotankais, bei mikimauzais iš kinder siuprizų.


Kaip ir nedazytom figurelem, taip pat nereiketu badyti akiu kitiem zmonem, nes estetinio pasigerejimo tai tikrai nesuteikia. Pas mus Lietuvoje kazkodel yra nusistovejusi tokia tradicija, kad modeliu dazyti nebutina. Su convertais, kitbashais, kitu gamintoju miniatiurom gali vaziuoti i daugeli tikrai dideliu uzsienio turnyru, netgi gausi papildomu tasku uz idomias idejas, bet su nedazytom miniatiurom niekam tu ten nereikalingas, o pas mus kazkaip atvirksciai viskas daroma.
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
vytzka
Tai gal pradzioj isgyvendinkit kartoninius daiktus ir visokius burokus nes jie ne tik neoriginalus bet ir nedazyti, o paskui galesit del dazymo privalomumo ar skatinimo ziuret nes nedazytas modelis vis tiek geriau kazkaip uz buroka ziurisi bent man.

edit: o siaip norint grieztesne kazkokia tvarka daryt savo turnyruose niekas nieko nesakys gi, Mariau gali organizuot tarkim turnyra fully painted. Egis tiesiog duoda minimalius reikalavimus kad modeliai praeitu face control, bet juos galima grieztinti ir grieztinti organizatoriams, bile tik butu kas zaidzia.
Anima Tactics: Church, Azur Alliance
Warmachine: Mercenaries
Flames of War: USSR, 大日本帝国
Mano moderatoriaus balsas yra ryskiai melynas
Gambler
niekas nedraudžia daryti turnyrus ir nurodyti reikalavimuose, kad fully painted. Jei neliks turnyrų, kur galima su nedažytomis eiti - visi kas norės eiti turės dažytas armijas (kad ir 3 spalvomis).
Galima, žinoma, teigti, kad pas mus viskas iš biednumo - darom viską, kad tik žmonių kuo daugiau būtų ir naujiems būtų lengviau pradėti, bet užsienyje kiek pasižiūri turnyrai visi fully painted reikalauja. Ten kiti žaidėjų kiekiai, bet užtenka nuvažiuoti į porą tokių ir žiūrėk dažytų modelių kiekis smarkiai padidėja

P.S. Marukai, o man pvz akis bado unit filleriai, scratchbuildai ir kitbashai, nes aš mėgstu originalias miniatiūras. Kiek žmonių - tiek nuomuonių.
Redagavo Gambler 2013-12-16 16:38
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
vytzka
Realiai yra svarbios dvi nuomones, turnyro organizatoriaus ir venue seimininko. Zaidejai sprendzia, ar jie nori dalyvauti, ar ne (na, ir savo nedalyvavimu isreiksti savo pozicija).
Anima Tactics: Church, Azur Alliance
Warmachine: Mercenaries
Flames of War: USSR, 大日本帝国
Mano moderatoriaus balsas yra ryskiai melynas