Temos peržiūra
WarGames » Wargames - mass battle » Warhammer 40K
Turnyro idėja
Ratliker
Paskutiniu mėtų Vilniuje turnyrine scena buvo aiški apmirus, nes daug žaidėjų nematė galimybės turnyrą laimėt (pasenės codexas, gasdina OP eldarai, etc etc) ir todėl nustojo į turnyrus važinėt.
Prieš kuri laika matytas Warmashine/horde turnyras suteikė man idėją dėl originalių wh40k turnyro formatų, kurie galėtu šią problemą pafixint:

1) Kuriant armija, padalini ja i 2 maždaug lygias dalys. Kiekvieną mūšį randomlį vieną dalį atiduodi oponentui (ir atitinkamai gauni iš jo puse jo armijos). Visi modeliai skaidosi Battle brothers (Chaos marinai gali ramiai stovėti salia pvz. eldarų).
2) Armijos sudaromos normaliai, kiekvieną turnyro ratą armijos randomly išskirstomi tarp žaidėjų
3) Armijos sudaromos normaliai, kiekvieną muši oponentai apsikeičia armijomis ir taip kapojasi.

In theory, tokie formatai turi paskatint dalyvius nesistengt daryt maximum rape listus
(ir atitinkamai nepergyvent dėl to kad negali padaryt galingą listą su turimais modeliais/codexu)
o atsipalaiduot ir leistu tiesiog daryt fluffy listus kurie gerai atrodytu ant stalo/prieš kuriuos butu malonu žaist.

Ką manot?
-But the mindless violence is wrong!
-fortunately, I'm not mindless:]
Sauliusp
O kaip variantas uždrausti Allies?
Ar yra šiuo metukaž kokia konkreti rasė-s, kuri-os savistoviai yra stipriausia, o kelio kurios savistoviai visai nieo negali padaryti prieš konkrečius priešininkus?
WH40k - Skitarii 1000pt, Tyranids 1000pt;
KoW - Undead 4500pt, Dwarves 2000pt, Ogre Kingdom 2000pt, Goblins 1500pt;
DW - Russian coalition 2000pt ;
FoW - Germans panzerkompanie 2500pt;
Firestorm Armada - Tarakians 650pt;
Sir_Vicious
O kam drausti? geriau per originaluma eiti. Taip as palaikau ideja ivairesniu turnyry akcentuotu labiau i fluffy zaidima.
Blood calls out to blood, so they say. Let us spill that of our enemies with all due haste, that we may hear its cry all the clearer.

WH40K - Blood Angels
Infinity - Yu Jing
Rytis
Man labai keistai skamba variantas "naudoji pusę savo ir pusę oponento armijos". Tai jei aš neraukiu nieko (tarkim) tiraniduose, tai kaip žaist už juos sugebėsiu?
WH40K Dark Angels
------------------------------
Marukas
Na 40k bus sunku tai padaryti, nes reikia armija ismanyti gerai. Pvz. jei as zaidziu uz orkus ir gausiu kita puse Tau... as nezinosiu nei statsu nei spec taisykliu. Zaidimas uztruks daug laiko knaisiojimuisi po knygas, o pasikeis mazai kas.

Geriau zaisti per scenarijus, pvz. kad objektyvus scorina tik Troops'ai, arba fog of war maximalus matomumas 20 coliu.
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
Gobbitas
Ratliker parašė
gasdina OP eldarai, etc etc)

Čia rimtai kažkuris žaidėjas taip sakė? Tai galim pabandyt uždraust Eldarus ir pasižiūrėt, ar normaliai žmonių rinktųsi... Jei taip, aš bendruomenės sveikatos labui, matyt, turėčiau armiją pakeist

O dėl idėjos – ji šiaip labai faina ir gaivi, tik va kolegos teisingai pastebėjo, kad tam reikalingas labai platus 40K išmanymas. Aišku, turi savo žavesio žaidimas nespaudžiant maksimumo iš kiekvieno unito, nes tiesiog gerai jų nežinai, bet labai jau viskas išsitęstų – būtų daug žiūrėjimų į lapus, tikslinimųsi knygose ir pan. Ir vistiek būtų tas diskomforto jausmas, o juk žaidime svarbiausia – malonumas.
X-Wing – Galactic Empire.
Sir_Vicious
O gal pabrainstorminam kokių turnyro formatų mes norėtumėme?

Mano dvicenčiai:
1. Mažas (apie 1000 pts) turnyras su daugiau mūšių.
2. Mažas ( apie 1000 pts) turnyras fully painted.
3. Eskalacinis turnyras ( 1000-1500-1750-2000 ir tt.)
4. Turnyras su apribojimu, kad negali kartotis unitai (t.y. jokių dublių, triplių ir tt. unitų)
5. Kokia nors turnyrinio pavidalo, vienos dienos fluffy kampanija.
Blood calls out to blood, so they say. Let us spill that of our enemies with all due haste, that we may hear its cry all the clearer.

WH40K - Blood Angels
Infinity - Yu Jing
Ratliker
Del nesavu armiju nezinojimo sutinku kad tai butu problema, bet ja (is dalies) galima pafixint reikalaujant atne6t army listus su israsytais statsais, ginglu profiliais ir special rulsais. Taip pat darant toki turnyra uz maziau pointu (1000) atsirastu laiko rezervas.

Kalbant su keliais pasitraukusiais zaidejais taip, girdejau nuogastavimu kad jie kaip besistengtu negal laimet pries top armijas ir todel jiems tapo neidomu zaist. visai keist armijos del to Gobbitai gal ir nereikia, buna Big Battles kur galima su jais pasitaskyt, juolab kad jau isigijai Harlequinus kurie visai gali atidirbt kaip draugiskesne armija.

Allies ir besikatojantys unitai musu metoj nera OP/problemu saltinis, todel draust ju nematau dideles prasmes (pvz dvi is topiniu armiju, Gobbito Eldarai ir mano Demonai neturejo nei allies, nei kaskokiu unitu spamo, todel toks draudimas jei per ka ir kirstu, tai per kazka silpnesni).

Idomiai skamba "turnyrinio pavidalo, vienos dienos fluffy kampanija", butu idomu isgirst ka turi omenyj.
-But the mindless violence is wrong!
-fortunately, I'm not mindless:]
Rytis
Ratliker parašė

Kalbant su keliais pasitraukusiais zaidejais taip, girdejau nuogastavimu kad jie kaip besistengtu negal laimet pries top armijas ir todel jiems tapo neidomu zaist. visai keist armijos del to Gobbitai gal ir nereikia, buna Big Battles kur galima su jais pasitaskyt, juolab kad jau isigijai Harlequinus kurie visai gali atidirbt kaip draugiskesne armija.


Aš manau čia ne rasės problema, o oponento, kuris prieš tą rasę žaidžia. Kitaip sakant, reikia žaisti labiau išmokti, o ne kaltinti, kad pralaimi vien dėl to, kad kažkas ant stalo padėjo eldarus.

Man šiaip patinka idėja 1000 fully painted ir turnyras kur visų junitų tik po 1 gali pasiimti. Gal šia kryptimi galima kažką pavystyti?
WH40K Dark Angels
------------------------------
Marukas
Man atrodo, kad jei norima kad turnyre butu daugiau ivairoves, o ne tik power unitai, reikia zasiti per scenarijus ir neskatinti uz kill points. Ta prasme taskus rinkti gali tik troopsai, uz nukautus priesus tasku negauni... tokiu budu nebereikes imti max power, uzteks mobiliu troopsu su siokiu tokiu suportu, ir losiam
Redagavo Marukas 2015-05-12 13:27
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
Ratliker
Rytis parašė

Aš manau čia ne rasės problema, o oponento, kuris prieš tą rasę žaidžia. Kitaip sakant, reikia žaisti labiau išmokti, o ne kaltinti, kad pralaimi vien dėl to, kad kažkas ant stalo padėjo eldarus.

Abu mineti playeriai nebuvo nei durni nei tingus, ir pries quitinant bande ivairius variantus. Net keista girdet argumenta kad visis codexai vienodai geri ir problema tik zaidejuose. Gal turnyruose per retai dalyvauji ir nesusidurei...

Marukas parašė
Man atrodo, kad jei norima kad turnyre butu daugiau ivairoves, o ne tik power unitai, reikia zasiti per scenarijus ir neskatinti uz kill points. Ta prasme taskus rinkti gali tik troopsai, uz nukautus priesus tasku negauni... tokiu budu nebereikes imti max power, uzteks mobiliu troopsu su siokiu tokiu suportu, ir losiam


Ka duotu toks variantas powerbuildu atgrasinimui? Jei objectivus laiko tik troopsai, persasi isvada kad reikia paimt ta pati power builda, su kuo patvaresniais troopsais + power unitais kad istaskyt prieso troopsus ir neleist jam scorint. Plius nevisu codexu troopsai vienodai mobilus/patvarus.

Tas pats su apribojimu del unitu dublaivimu. vieni codexai turi daug geru unitu, ir jiems realiai whatever, nes ir nesikartojant gali viska ka ims imt galingo, o kituose codexose tera 2-3 geri unitai. Toks zingsnis ne isprestu codexu dispalanso problemos, o tik ji tik paumetu.
-But the mindless violence is wrong!
-fortunately, I'm not mindless:]
Marukas
Na padedi 4-5 objektyvus viduri stalo, ir kas daugiau scorina tasku tas laimi. Imsi daug power junitu? Turesi maziau troopsu ir mazinsi savo sansus laimeti, kas is to jei nukalsi kelis junitus jei uz tai nieko negausi?
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
Rytis
Ratliker parašė
Rytis parašė

Aš manau čia ne rasės problema, o oponento, kuris prieš tą rasę žaidžia. Kitaip sakant, reikia žaisti labiau išmokti, o ne kaltinti, kad pralaimi vien dėl to, kad kažkas ant stalo padėjo eldarus.

Abu mineti playeriai nebuvo nei durni nei tingus, ir pries quitinant bande ivairius variantus. Net keista girdet argumenta kad visis codexai vienodai geri ir problema tik zaidejuose. Gal turnyruose per retai dalyvauji ir nesusidurei...



Aš tikrai nekaltinu kažko tingumu ar kvailumu. Ir tikrai nesakau, kad visi codex'ai yra subalansuoti. To mano poste nebuvo nė kvapo. Aš tik manau, kad bet kokia armija turi šansą laimėti. Tiesiog vienoms armijos reikia labiau stengtis nei kitoms.
Kiek esu žaidęs prieš Gobbitą, nesu pastebėjęs, kad jis naudotų power list'us. Jis specialiai į turnyrus ir paprastus geimus atsineša silpnesnius listus, nei potencialiai galėtų. Prieš jį laimėti yra sunku todėl, kad jis stiprus priešininkas, o ne todėl, kad jis lošia su Eldarais. Manau būtų ne ką lengviau, jei jis žaistų už kitą rasę.
Redagavo Rytis 2015-05-14 17:40
WH40K Dark Angels
------------------------------
Ratliker

Kiek esu žaidęs prieš Gobbitą, nesu pastebėjęs, kad jis naudotų power list'us. Jis specialiai į turnyrus ir paprastus geimus atsineša silpnesnius listus, nei potencialiai galėtų. Prieš jį laimėti yra sunku todėl, kad jis stiprus priešininkas, o ne todėl, kad jis lošia su Eldarais. Manau būtų ne ką lengviau, jei jis žaistų už kitą rasę.
Taip, jis nera TFG ir mes ji uz tai milim
Jis yra labai geras zaidejas. kas netrugdo dabartiniams eldarams but OP jau du kodexus is eiles. Bet cia nera dichotomijos - laimi del gero skillo ar del geros armijos; sie faktoriai sumuojasi (grubiai tariant, laimi nes yra geras zaidejas SU galinga armija). pvz pries jo Harlequinus as ligiais zaidziau tone downintu listu (be flieriu ir t.t.).
Cia galima prisimint viena veikeja kuris kadaise zaide uz greiknightus (kurie tais 5ed laikais buvo labiausiai OP codexas); jis nebudamas skilled zaideju taske visus isskirus pora (tais laikais didesnio) communicio nariu, kurie per dideli skilla istempdavo ji apzaist. bet jei jis pats butu geras zaidejas, tai kazin ar net tie geriausi ji iveiktu. Ka po to ir pademonstravo su savo Grey knightais Meh-as, skillo + galingos armija kombinacija laimejes is eiles kelis turnyrus kol jam paciam neatsibodo ir ji ju nenuebayino.
Kaip sake Elrondas "I was there, Gandalf, I was there".

PS
Nors musu nuomones turnyru balansavimo klausimu issikire, jei suorganizuosi turnyra - toki koki manai derama - busiu pirmas tau paplosias :).
Redagavo Ratliker 2015-05-15 02:10
-But the mindless violence is wrong!
-fortunately, I'm not mindless:]
Marukas
Cia gal biski ne i tema, o Vilniuje dar liko pakankamas kiekis 40k zaideju turnyrui? kazkaip pastaruoju metu panasu kad yra kokie 4-5 zmones like.
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
Gobbitas
Ratliker parašė
pvz pries jo Harlequinus as ligiais zaidziau tone downintu listu (be flieriu ir t.t.)

Tu ne lygiai žaidei, o taškei mano Harlequinus, ką jau čia kuklintis Bet duok man dar truputį laiko keletui testing & tweaking geimų ir, manau, taip lengva nebebus

Ratliker parašė
kas netrugdo dabartiniams eldarams but OP jau du kodexus is eiles.

Dėl naujojo Eldarų kodekso kol kas sakyti nieko negaliu, nes nesu žaidęs dar nei vieno geimo su juo. Ant popieriaus jis atrodo labai stiprus, sutinku, bet mano spėjimas būtų, kad naujieji Eldarai – ne overpowerinti; naujieji Eldarai – tai "new normal" ir kiti kodeksai (pirmiausiai žiūrim į jus, Space Marinai) gaus panašų treatmentą.

O kad senieji Eldarai nebuvo kažkokie overpowerinti, nepaisant visų raudų dėl Wave Serpentų, manau, geriausiai parodo va tokia statistika (duomenys paimti iš "Torrent of Fire"):



Matosi, kad nei Tau, nei Necronai, nei Daemonai nuo Eldarų visiškai neatsilieka. Space Marinai, spėju, yra šešti, bet nėra kaip pasižiūrėti...

Mūsų metos problema – ne keli "overpowerinti" kodeksai. Mūsų problema – kad bendruomenėje, manau, yra nemažai (dabar gal jau buvusių?) žaidėjų, kurie nenori adaptuotis prie besikeičiančios metos (o ji su naujais GW leidimo tempais keičiasi kaip niekada greitai) ir kurie dar bandė laimėti su savo 3 metų senumo listais – ir jiems nieko neišėjo. Tai, kas veikė prieš porą edicijų, nebūtinai veiks šiandien, bet dėl laiko, finansų ar tiesiog sugebėjimų stokos tokie žaidėjai atsisako adaptuotis ir todėl neturi jokių šansų. O kai neturi jokių šansų, sutinku, kad bet koks žaidimas pasidaro siaubingai neįdomus.

Tai koks viso to moralas? Lai tokio nebūna, nes "adapt or don't cry" šaukti nesinori
X-Wing – Galactic Empire.
Ratliker
Gobbitas parašė



Matosi, kad nei Tau, nei Necronai, nei Daemonai nuo Eldarų visiškai neatsilieka. Space Marinai, spėju, yra šešti, bet nėra kaip pasižiūrėti...


For the sake of argument pastebesiu, kad is sarase paminetu 5 most winning armiju pas mus figuruoja tik 2 (Eldarai ir Demonai), kuriuos ir minejau kaip galingiausius
Nebent tavo argumento mintis buvo kad zmonem anksciau zaidusiems, pvz, uz CSM reikejo "adaptuotis" ir pradet zaist uz Imperial knighuts

Noretusi vis del to nuo amzinai smagios hamleto "OP ar ne OP, stai kur klausimas" temos gryzt prie original posto klausimo apie turnyra kur vienaip ar kitaip apsikeciama armijomis (variantas 3) jau pats supratau kad netinka).
Idomios jusus nuomones ir siuo klausimu.
-But the mindless violence is wrong!
-fortunately, I'm not mindless:]
Craghack
O gal Kill Team?
Rytis
Craghack parašė
O gal Kill Team?


Pats galvojau šitą siūlyt Labai fainas formatas. Palaikau.
WH40K Dark Angels
------------------------------
Ratliker
Cool
Suorganizuok, mielai sudalyvauciau
-But the mindless violence is wrong!
-fortunately, I'm not mindless:]