Thread view
WarGames » Veikla » Dirbtuvės
sculpting
Darius
sveiki noriu paklausti ar kasnors lipdo savo miniatiuras as siaip esu uzvedes topica fantastikoje.lt stai linkas
http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?t=4491
Edited WhiteDragon 2007-10-03 18:47
Darius
siaip vakar kai buvau d6 tai su dar keliais vaikinais pasikalbejom apie figureliu liejima.tai vat siandien suzinojau jog kaikurie figurelem lieti naudoja is medicininio gipso medicininio todel kad su juo galima isgauti labai didely detaluma kaip ir orginaliose miniatiurose. tai tiek dabar veliau dar parasysiu apie tai.:)
Darius
http://www.chakoten.dk/stobeform.html stai tutorialas kaip daryti formeles tiktai gaila kad daniskai,bet paveiksliukai salia viska pasako.
Kronas
Pats esi ka nors isliejes?
Kiek atsieina medziagos?
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
Boyar Aleksandr of Kislev
Darius
siaip dar ne bet greit zadu o siaip tai nekarta esu dares miniatiuru formas ir apskritai formas liejas esu svina dariau svino plyteles.duosiu keleta patarimu ka daryti lydant svina ir kur jo galima gauti.
1.kai issilydo svinas siukslias atskirk kuo tuoliau nuo indelio kuriame lydai snapelio ir atsargiai isgriepk su saukstu.
2.patraukus siuksles ispilk svina ne tiesiai y formelia o ant lygaus pavirsiaus pvz.plyteles.
3.perlydykite svina kury isliejote ant lygaus pavirsiaus atskiram indelyje ir pilkite y formele.

svino galima gauti isardzius masinos akumuliatoriu svininiai yra gnyptai ir viduje esantys tinklialiai jie buna padengti kazkokia trapia medziaga.tinklialius nestipriai padauzykite su vinimi ar kitu metaliniu daiktu .dar svino galima ysigyti zvejybos prekese.kad pasidarytumete metala tinkama figureliu gamybai turit svina maisyti 60%svino ir 40% lydmetalio.lydmetalio galima gauti senukuose gan nebrangiai uz 5.90Lt 100g be kanifolijos(jos ir nereiki).nevisada svina reikia lydyti kelis kartus.kai svinas buna siukslinas tada jy reikia isvalyti perlydant kelis kartus o,kai jis svarus gali is karto pilti y formele.viskas iseina daug pigiau o medziagu pagaminti vienai figureliai iseina nedaug.SVARBU nesugalvokite pardavineti islietu figureliu tai nelegalu taip pat svarbu yra tai kad pirkit ir plasmasiniu figureliu tada galesit ir nauju atsispausti.visa lydymo eiga nera tokiia sudetinga kaip atrodo.stai vvideo parodantis kaip lieti guminias formeles http://youtube.com/watch?v=oQppW67xtLg sekmes!
Darius
katik vienoje svetaineja skaiciau kad is vienos 129g plyteles iseina nuo 8 iki 10 figureliu stai sita svetaine http://princeaugust.ie/
Kronas
O alavas ne geriau uz svina?..
Man rods su alavu but galima didesni detaluma isgauti.
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
Boyar Aleksandr of Kislev
Grahg the Elfmuncher
Ten tam video tai naudojo švino ir alavo mišinį.
Darius
jo alava bet alavas yra brnagus ir jo sunku gauti tai naudot galima lydmetaly kurio sudety sudaro alavas.na nebent kasnors zino kur galima butu gauti ti alavo tada butu labai saunu!
Edited Darius 2007-10-05 08:10
Darius
dar vienas liejimo tutorialas http://stores.ebay.ie/Casting-molds-and-Lord-of-the-Rings/Hobby-Casting-Tutorials.html
Darius
beje miniatiuru liejimas labai padetu pasididinti savo armija arteejanciai apokalipsiai!
spyglius
Is ko geriausia daryti liejimo formas? Kokia medziaga atlaikytu karsti?
uruk-hai
Kada pats vaikysteje bandau gaminti figureles is svino, resultatas buvo nekoks. Pirmas svino temperatura gerokai auksciau negu alavos, del to daugiau kenkia forma. Antras figureles is svino gerokai grubesne negu figureles is alavos. Trecias svina labai blogai sveikatai. (Netgi liesti pirstomis ne itin gerai. ) Jeigu turi galimybe naudok alava.
Darius
svina liesti rankomis nera blogai o gryna svina naudoti nera gerai todel reikia maisyti metalus o kad atlaikytu karsty patarciau naudoti medicininy gipsa dar patarciau padaryti daug ventileciju kad oras pabegtu greitai ir gautusi geresnis detalumas.del alavo tai manau reikia tartis metalo supirktuveje klausti ar jie turi ir sumoketi jiems bisky didesne kaina negu tokia uz kokia jie perka jy.
Darius
dar viena pastaba atsiminiau.JOKIU BUDU NEGALIMA LIETI METALO I NEPILNAI ISDZIUVUSIA FORMELE.JI GALI SUSPROGTI.
Darius
biskis info apie gipso maisymair pilima:

1.paimi stikline ir y ja ypili siektiek vandens
2.atsargiai pilkite gipsa mazais kiekiais su kokiu nors saukstu tol kol virs vandens pasidarys nedidele sala.
3.gerai ismaisykite gipsa su mazu sauksteliu(maisymo metu patartina netik sukti sauksta ratu ,bet ir kilnoti aukstyn zemyn taip isvengsite oro burbuliuku atsispaudusiu formeleje
4.atsargiai pradekite pilti gipsa ant to ka jus norit atspausti.
5.palikite jy sustingti 30 min.(to turetu uztekti jeigu taisyklingai dirbot su gipsu)
6.kai atskirsite formele ir ja isdziovinsite ydekite detale kuria norejot atspausti vel y formele taip kai ji buvo ir kampuoose isgremzkite negiles duobutes(tai vadinama raktais jos leis abiem formeles pusem geriau sukibti ir nepraslysti)
7.istepkite vina gatava formeles puse vazelinu(tai neleis slapiam gipsui sulipti su jau baigta formeles puse)
8.pakartokite viska nuo 1 iki 5

pabaigia formeles ispjaukite ventilecija ir skylia pro kuria pilsit metala.
Darius
kas istikruju nori gali lieti miniatiuras is paprasto lydmetalio 100g 6Lt tuo atveju figureles gausis detalesnes
Darius
man ydomu ar bent viena zmogu sudomino figureliu liejyba?
spyglius
Taip. Ir netik liejiba. Dabar bandau modelina stampuoti
Darius
man tai vienas zmogus patare stampuoti y pigu santechniny green stuffa.