Thread view
WarGames » Wargames - mass battle » Flames of War
FOW mini-turnyras - rugsėjo 29 d.
magyar
Rugsėjo 29 d. (sekmadienį) vyks "Flames of War" mini-turnyras.

Taškų kiekis - 1500.

Vieta - "Būsi Trečias", Totorių gatvė 18, Vilnius.

Renkamės nuo 11 val.

Dalyvio mokestis - 10 Lt.


Detalesnė info - jau visai greitai.


Rimtesnis FOW turnyras numatomas spalio pabaigai arba lapkričio pradžiai.


Kronas
Vakar sugalvojot?

O jei rimtai, tai pranešt apie turnyrą likus 4d yra kažkas įspūdingo...
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
Boyar Aleksandr of Kislev
magyar
Man rodos, parašyta aiškiai, mini-turnyras. Rimtas turnyras - vėliau.
Edited magyar 2013-09-25 12:58


Niblit Groinstabber
Turnyras mini (netgi eksperimentinis), pramankštint senus kaulus
Bus 4 stalai, su sudėliotais tereinais ir objectivais, bei parengta misija.
Bus laaaabai daug rough tereino, tad su tankais bus sunkoka (pabandysim atkartot Pelulu, Ukrainos vakarus, kovas dėl Berlyno, bei Cassino linksmybes).
Misijos:
Dust Up.
No Reatreat.
Surrounded.
Cauldron.
Gambler
Kokios taisykles del proxy?

Update: kiek listų? ar būtina žaisti su kiekvienu turimu listu? listai turi būti paruošti iš anksto ar leidžiama kurti/modifikuoti vietoje?
Edited Gambler 2013-09-26 12:29
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Niblit Groinstabber
Sorry, per darbus puse dalykų nesurašiau.
Proxy, tai proto ribose , niekas su kalkuliatoriais neskaičiuos, bet speju padarom 30%.
Listus galima dėliotis prieš kiekvieną kovą, nes stalai turėtų būt labai skirtingi.
Bus 3 turai, bet galim sėdėt iki baro uždarymo
Batma
Kur rezultatai? Kur nuotraukos?
Gambler
Nuotrauku nebus, nes berods niekas nefotkino. O laimėjo Tomas.

Keletas pastebejimų bendrai apie turnyrą (pabūsiu senas bambeklis):

FoW bendruomenė nėra didelė ir visada norisi, kad į turnyrą ateitų kuo daugiau žmonių, bet IMHO proxy visgi reikia riboti.
Vėlgi IMHO listų darymas prieš kiekvieną kovą nėra labai gera mintis. Kadangi scenarijai yra paskelbiami prieš turnyrą, pasidaryti listą tinkamą tam scenarijui tikrai nėra sudėtinga, o nustatyti listų ribą (2-3) vėlgi paprasta. Jei naudojamas ne generik (tinkamas ir pėstininkams ir tankams) tereinas apie tai vėlgi pranešama prieš turnyrą ir į tai atsižvelgi darydamas listus.
Kovos turi turėti aiškų laiko limitą. Tai jau antras turnyras iš eilės, kai nebuvo aiškaus kovų pabaigos laiko ir ko rezultatas, kad jos labai užsitempė ir tebuvo sužaisti 2 ratai vietoje planuotų 3.
Edited Gambler 2013-09-30 13:27
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Karolis
Sveiki,

pareiksiu ir as savo nuomone.

Pritariu Gableriui - sis mini turnyras turnyro termino nelabai atitiko:)

Kas man patiko:

1. Trys skirtingti stalai, su vis kitokio tipo tereinu.

2. Visuose staluose buvo pakankamai tereino zaisti ne warhamerio tipo musius.

3.Kad kiekvienas stalas turejo savo scenariju.

4.Listo kompletavimas pries musi, jau pamacius tereina ir zinat scenariju, bei pries kokio tipo pajegas kausies.

Aisku, tai turi minusu turnyro atveju (siuo atveju per daug laiko sanaudu ir atsirandantis per didelis noras proxinti), bet labai smarkiai padidina taktiniu sprendimu galimybes ir, ne tik universalus, bet ir specifiniai daliniai tampa panaudojami, ir tai sukuria zymiai orginalesnius musius, nei vien tik nuslifuoti universalus turnyriniai listai (kurie pas dauguma zaideju nelabai kinta).

5. Musi su Tomo rusais:) kuris parode, kad teisingai naudojami ir islaikius saltus nervus, rusai gali labai sauniai kariauti ir laimeti. Bet silpnu nervu zmonems rusu pajegos sunkiai panaudojamos, nes ne kiekvienas gali islaikyti saltus nervus ir tikejima pergale kai tau jau po keliu turnu lieka tik po trecdali platoonu sudeties.

Kas nepatiko:

1.Kaip jau minejo Gambleris - proksinimui turi buti ribos, kol dar pestininkai proksina kitokius pestininkus ar vienas halftruc'as kitoki halftruc'a - nebeda, bet kai jau net tam tikro dydzio pastafkiu vieni is kitu besikolindami reikiamo kiekio nesurenkam - tai tikrai verta susimastyti apie didesniu ir ivairesniu pajegu isigijima. Manau, kad jei orientuosimes ne i universalius vienodus listus, o i kuriamus pries kiekviena musi, motyvacijos nusipikrti daugiau ir ivairesniu daliniu turetu atsirasti pas visus.

2. Kad ir kaip man nepatiktu skubeti, bet tiesa yra ta, kad viskas uztruko per ilgai. Mano manymu tai padetu ispresti tokie veiksmai:

a. Scenarijai su aiskiu turnu limitu.(si kart nei vienas is ju neturejo turn limito)
b. Anstesnis stalu paruosimas (jei turnyras prasideda 11:00 tai stalai turetu buti parengti ir poros suskirstytos jau bent 10:45)
c.Zaidejai butu perskaite scenarijus pries musi
d. Zaidejai i turnyra neveluotu (galima pritaikyti kazkur pas rusus girdeta ideja - pavelavai i musio pradzia , reiskias tavo pajegu vadas irgi pramiegojo ir pirma ejima tavo pajegos nieko nedaro).

3.Teorinis tereino trukumas kalbant apie ateiti (si kart suvezem viska kas bent kiek tiktu is Rikio ir dar prijungem mano turima ir tai, jei butu buve daugiau zaideju ir reiketu ketvirto ar penkto stalo, stalai nebutu tokie charakteringi ir idomus.)

kelios nekokybiskos foto is mano musiu:

https://plus.google.com/u/0/photos/107062959971363216138/albums/5672585217745772849
Batma
Dėl laiko limito, užsienyje yra daroma taip:
duodamos ten tarkim 2 valandos žaidimui, jei laikas baigėsi ir niekas nelaimėjo, abu žaidėjai skaitosi kaip pralaimėję ir taškus gauna lyg būtų pralaimėjęs žaidėjas (t.y. 1 pts jei neužmušė nieko, 2 pts jei užmušė vieną, 3 pts jei du ir daugiau)

Nežinau, man tai užmuša visą malonumą žaisti kai oponentas parenka armija kad tave sutryptų kai sužino kad prieš tave žais. Bet kiekvienam savo matyt.. jei tau patinka užmušti visą priešo armiją pirmu turnu jam nespėjus dar pajudėti ir dar po to prišikti jam į alaus bokalą ir pasijuokti iš to.. tai sure.. why not.. bet čia tik mano nuomonė aišku
Karolis
Nelabai supratau, kaip gali ivykti tas uzmusimas, ir kaip oponentas parenka armija specialiai pries tave, jei jis nezino tavo junitu, o zino tik kokio tipo forsai (pestininkai, mechanized, ar tankai) bus ir tu pats zinai priesininku tipa, ir pats taipogi komplektuojiesi atitinkamai (nors aisku jei tu visa laika naudosi beveik ta pati lista, tai taip, tada oponentas gali parinkti tau nemaloniu dalyku).
Gambler
Jeigu sąžiningai aš nematau jokių pliusų listų daryme prieš kiekvieną mūšį. Scenarijai žinomi, kokio tipo tereinas bus paskelbti galima, meta žinoma, kariaujančių pusių spec taisyklės žinomos - nematau nieko kas trugdo ateiti į turnyrą su paruoštais listais kiekvienam scenarijui. "No battle plan survives contact with the enemy" Nereikia norėti idealių sąlygų.
Niekas netrugdo atsinešti nestandartini listą į turnyrą.
Visada galima daryti kaip daro per ETC - visi padaro listus ir nusiunčią organizatoriui (organizatorius žinoma dalyvauti negali). Jie yra papostinami visi kartu prieš turnyrą. ir visi turi lygias galimybes pasiruošti prieš turnyrą strategijas. Bet čia toks nelabai realizuojamas reikalas Nes lietuvoje su turnyrų organizavimu kiek šlubuojama
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Gambler
Karolis parašė:

Nelabai supratau, kaip gali ivykti tas uzmusimas, ir kaip oponentas parenka armija specialiai pries tave, jei jis nezino tavo junitu, o zino tik kokio tipo forsai (pestininkai, mechanized, ar tankai) bus ir tu pats zinai priesininku tipa, ir pats taipogi komplektuojiesi atitinkamai (nors aisku jei tu visa laika naudosi beveik ta pati lista, tai taip, tada oponentas gali parinkti tau nemaloniu dalyku).


Kaip būtų sprendžiama kai abu neturi paruoštų listų. "Koks pas tave listas bus? Tankai. Tai pas mane pionieriai. Tada pas mane Pėstininkai. Tada pas mane Fortified. Tada pas mane dar kažkas... " nu ir taip toliau. IMHO arba visi ateina su paruoštais listais arba niekas. Ir tada darom 2 valandu petraukas tarp mūšių listų darymui. Čia neminint, kad reikia atsinešti vežima miniatiūrų.
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Kronas
Karolis parašė:

Kas man patiko:

4.Listo kompletavimas pries musi, jau pamacius tereina ir zinat scenariju, bei pries kokio tipo pajegas kausies.

Aisku, tai turi minusu turnyro atveju (siuo atveju per daug laiko sanaudu ir atsirandantis per didelis noras proxinti), bet labai smarkiai padidina taktiniu sprendimu galimybes ir, ne tik universalus, bet ir specifiniai daliniai tampa panaudojami, ir tai sukuria zymiai orginalesnius musius, nei vien tik nuslifuoti universalus turnyriniai listai (kurie pas dauguma zaideju nelabai kinta).


Tam yra casual gaming. T.y. susitari su kuo nori žaist, sutari kokį scenarijų nori žaist, susidėlioji terrainą kokį nori, ir listą susidarai kokį norį, atitinkantį ar neatitinkantį esamų sąlygų. Gali naudot įvairius specializuotus unitus ir t.t.

O turnyre turi būti 1 (max 2) iš anksto paruošti listai. Nes listo sudarinėjimas vietoje, miniatiūrų spintos gabenimas į turnyro vietą arba stiprus proxinimas yra bullshit turnyro kontekste.

Tam turnyrai ir vyksta keletą kartų per metus, kad visi susirinktų pasiruošę ir per dieną sužaistų su keletu žmonių.
O visa kita turi būti atliekama įprastų susitartų pasižaidimų metu.
Stiprus IMHO.
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
Boyar Aleksandr of Kislev
Niblit Groinstabber
Na čia bendra diskusija kyla, fix ar free listai.
Šiaip dalykas buvo, jei pradėjai su infantry, tai visą turnyra su infantry ir varai, tik pasimodifikuoji šiek tiek.
Jei listai fixed, tai jie labai supanašėja tarp visų žaidėjų. Lietuvos atveju nesistebėčiau jei būtų 2/3 žaidėjų su Šturmkompanie.
Gambler
Niblit Groinstabber parašė:
Jei listai fixed, tai jie labai supanašėja tarp visų žaidėjų. Lietuvos atveju nesistebėčiau jei būtų 2/3 žaidėjų su Šturmkompanie.


Kažkaip nepastebėjau aš listų supanašėjimo tarp vokiečių žaidėjų (jų daugiausia, kai likusių po 1-2 tai ten nelabai yra kam panašėti). Jei žiūrėti iš pėstininkų pozicijos, tai Gedas su falschirmjageriais, tu dažniausiai imi panzergrenadierius su half trackais, pas mane pėstininkai be half tracku, kronas su pionieriais. Tankų listai irgi skiriasi - pas vieną pantheros, pas kitą panzeriai su stugais, pas kažką tigrai ar elephantai. Nu nėra supanašėjimo nors užmušk. O jei žiūrėti globaliai lietuvos meta, tai ten juk yra dar britai, jankiai ir rusai. Tai išvis supanašėjimo nelieka.
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Gambler
Tarp kitko, prieš mūšį modifikuojami listai niekaip nepanaikina to, kad visi ateina su Sturmkompanie. Tiesa pasakius, toks variantas kaiptik skatina šitą listą (ar kitus daug opcijų turinčius), nes jis turi daug modifikavimo variantų ir galimybę pritaikyti ją beveik betkuriam oponentui, tereinui ar scenarijui.
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company