Thread view
WarGames » Wargames - mass battle » Warhammer
Kokio dydžio Vilniaus Warhammer bendruomenė?
Urtikor
Pats nežaidžiu, bet bandau truputi domėtis, gal pradėsiu. Norėjau paklaust, ar sunku rasti su kuo pažaist kai nori ir ar dažnai vyksta kažkokie turnyrai ir kokie, ar labiau draugiškos partijos su tuo pačiu žaidėjų bendruomenės ratu, ar būna kažkokių labiau rimtų varžybų pobūdžio turnyrų? Ne visai susijęs su mano tema klausimas, bet kiek apytiksliai kainuoja viena nauja aukšto lygio armija su visais dažais ir taip toliau (nežinau kaip ten su tais taškais, jei nuo kažko priklauso tai paaiškinkit)? Viską ko čia klausinėju man būtų įdomu žinoti ir apie Fantasy Battle ir apie 40k, nes abu žaidimai atrodo patraukliai ir jeigu išviso pradėsiu, tai turbūt tą, kuris turi aktyvesnę bendruomenę ir rimtesnes varžybas.

Klausinėju, nes esu labai competitive ir jeigu pradėčiau žaisti tokio tipo žaidimą, tai noriu žinoti, kad man būtų bendruomenės atžvilgiu kur pasireikšti kaip žaidėjui
Batma
Manyčiau kad Vilniuje šiek tiek apmirusios abi tos bendruomenės, bet WH40k gal kažkiek mažiau, nes Ratlikeris kartas nuo karto suorganizuoja kokį turnyrėlį. Fantasy turnyrus Vilniuje dažniausiai bando organizuoti Kauniečiai

Peržiūrėjus forumą, Vilniuje šiais metais buvo vienas Fantasy turnyras ir 2 WH40K turnyrai
Saulius
Vilniuje keliais žaidėjais daugiau yra WH40k sistemos ir jie šiek tiek aktvyvesni.
WHFB pagrindiniai iniciatoriai yra Kaune, bet va ir Vilnius po truputuką atkunta. Bendroje sumoje WHFB žaidėjų yra daugiau ir jie rengia daugiau turnyrų, beje šį savaitgalį važiuosime į Rygą kovoti prieš rusų ir latvių žaidėjus, gavosi pusę per pusę Kaunas/Vilnius. Tai rodo, kad greitu laiku Vilnius nenusileis savo aktyvumu Kaunui, tereikia tik noro Vilniečiams. Iš principo daugiau kaip 50% žaidėjų už WHFB yra powergeimeriai, nežinau kaip su WH40k.
Per ateinančius 5 mėnesius turėtų būti apie 4 WHFB turnyrai ir 2 WH40k Lietuvoje, neskaitant kelionių į artimą užsienį (Lenkija, Latvija, Vokietija).
Kas liečia pačias sistemas WHFB ir WH40k, tai vyresni žaidėjai labiau renkasi WHFB dėl šiek tiek sudėtingesnių ir strategiškai/taktiškai rimtesnių taisyklių, papraščiau pasakius tai sunkesnis lygis nei WH40k. Nors ne paskutinėje vietoje ir pomėgis žaisti su magija ir drakonais ar lazeriais ir tankais. Po paskutinio taisyklių perleidimo WHFB šiek tiek supaprastėjo ir nemažai senų žaidėjų pasaulyje perėjo prie kitų sistemų arba laukia 9ed perleidimo, kad sugrąžintų daugiau taktinių/strateginių vingrybių kūrėjai.
Šiuo metu pačias taktiškiausiai pažangias taisykles turi Battlefleet gothic, bet šio žaidimo apart manęs niekas Lietuvoje neturi.
Antroje vietoje Flames of war ir truputuką atsilikęs trečioje WHFB.

Pinigais :
Manau 1000-1600Lt priklausomai nuo armijos tipo. Pvz Ogre Kingdom yra pati pigiausia armija, nes joje mažai modelių, o vampyrai ir skavenai brangiausios, nes jose labai daug pigių modelių(horde tipo armijos). Kuo daugiau modelių, tuo brangesnė armija ir daugiau laiko užima ją paruošti.
Just small amount of people know - what to do with freedom!!! Just few of us deserve real freedom!
Kauno WHFB Legato klubas
WHFB : Vampire counts 1000pt / Ogre Kingdoms 3000pt / Tomb Kings 2800pt / Dwarfs 3000pt / O&G 1500pt
DW : Russian coalition
Batma
Šiaip jei esi labai competitive, tai nei Warhammer nei Wh40k tam netinka. Leidėjas (Games Workshop) pats taip sako, bet žmonės nesiklauso, ir prisigalvoja didžiulių romanų ilgio žaidimo pataisymus, bandant balansuoti sistemas
TerTer
Siaip yra ir kitu alternatyvu, kaip Warmachine/Hordes, Maliflauxs, Infinity ir net tas pats FOW.
WH40K ir WHFB daznai isleidineja naujus rules ir tai dali zaideju erzina ir todel dalis nusisuka, nes nelieka pastovumo tokio. Buna ir nauji army book, kur pakeicia unitus. Taip jei nori competitive iskart lost, gali pasiimt WH is neto listu ir losti nieks netrukdo, bet balanso atvizgiu tikrai nera jis subalansuotas labai, tikrai ne karta is WH zaideju girdejau, kad pamacius listus jau zaidimas nusprestas praktiskai, aisku visad yra tikimybes laimet, bet ... Pasiskaitinek daugiau

Beto Batma teisus ka parase.

Del battlefield gohtic nzn ar sutikciau, kad pazangias ir taktiskiausias taisykles turi. Nes zaidimas yra tikrai su amziumi irgi. Nu bet cia kiekvienam savo.
Viskas prasideda nuo idėjos!

Warmachine/Hordes: Cygnar
Flames of War: Germans
X-Wing: Rebels
AKu
Sveikas,
Pasisakysiu savo nuomone.
WH40k neimciau asmeniskai, nes man zaidimas nepatinka jeigu nori sci-fi future shooteri imciau Infinity, pigiau (manau), daugiau aktyviu zmoniu.
WHFB yra tikrai geras zaidimas, su balansu sunku, nes yra daug armiju, ir vienom pries vienas lengviau kitom sunkiau kitaip nebus. Kaune yra tikrai nemazai zaideju, dabar kadangi gavome patalpas bus organizuojama zymiai daugiau turnyru negu WH40K, tiek Kaune tiek Vilniuje, bet kadangi sakai kad competetive tai tikrai manau nesvarnbu kur jie vyks. Taip pat jeigu surinktumem 8 zmoniu komanda galima butu vaziuoti ir i tarptautinius komandinius turnyrus. Yra galimybe vaziuoti ir ne i komandinius, bet va viena kart nepasiseke isdure ir turnyras neivyko
WHFB kaip alternatyva yra Warmachine/hordes tipo zaidimas. Kai kas gali sakyti kad ten balansas didesnis, isbandes kolkas kukliai zaidima mano nuomone yra kad tikrai taip nera. Kai kas sako kad pigiau, tikrai ne tiek kad WM/H reik maziau figureliu, bet jos brangios o uz ta pacia kaina WHFB gausi kruva figureliu kuriu nebus gaila net lauzyt ir naudot convertam ir t.t.
Po 8ed zaidimas tikrai yra dumped down, cia bent mano nuomone,tikesimes 9 ed pataisys.
Del taisykliu perleidinejimo cia yra Gw pinigu kalimo masina ir turbut nieks siai kompanijai tuo neprilygsta, stai vienoje edicijoje dominuoja lordai herojai ir monstrai per leidzia taisykles turi prisipirk paprastos infantry nes dabar jie kieciausi ir taip ratas vis juda juda ir juda, kai perleidzia army booka, dazniausiai pasikeicia naudingiausi buriai tavo knygoja tas irgi knisa. kartais gali dingti buriai, kartais net armijos (bet taip atsitiko reciausiai naudojamai armijai kuri net nebuvo laikoma kaip atskira armija). labai daznai imetama nauju buriu, nauju ideju i knyga.Kas man labai nepatinka is GW puses yra tai kad pasikeitus edicijai, ne visos iskarto yra perleidziamos armiju knygos tas labai istikruju apkartina zaidima, nes per metus iseina 3-4 armiju knygos su figurelem. o jei tavo knyga iseina paskutine pries taisykliu edicijos pakeitima isvis keikies nes vel reiks laukt kol perleis. (pop rases dazniausiai pacias pirmas perleidzia). o gali but taip kad net savo knygos per visa edicija naujos ir negausi tai isvis zlugdo tavo rase...

Tai va cia mano nuomone.
Jei man reiktu rinktis WH40K tikrai neimciau, imciau infinity.
Tarp WHFB ir WM/H nezinau (turiu abi ) del kainos panasu, figureliu daugiau gauni ant WHFB (kam pliusas kam ne), konvertu daugiau pasitaiko ant WHFB. Turnyru turbut apylygiai vyksta pas abu. Balansas/disbalansas labai jau panasus. WHFB gal knisa tai kad viskas keicias visada, bet tai gaunas kaip besikeicianti pasaka kas stipreja kas silpneja savotiskai zavi. O WM/H nesikeicia kas mano galva irgi yra blogai nes daug nauju buriu neprimesi nes jei jie sudas jie ir bus sudas jei bus op pakeis senas figureles. Arba buna variantu isleidzia mega dideli monstra o su maziuku piskiuku gali daugiau nuveikt, biski su logika prasilenkia
O pasirinkimas tai tavo lieka
Graziai gal stumptelsiu link WHFB nes tai mano pirmasis wargamas tikrai smagus
Kauno "Legatas" klubo prezidentas.
Kreipkitės, padėsiu

X-wing: just Scum & no villains
Infinity: CA
TerTer
Nu del to kad PP isleidzia dideli monstra ir su mazu peska gali daugiau nuveikt tikrai ne tiesa. PP labai stengesi balansa islaikyti ir isleidziamus modelius stangiamasi padaryt panasius tik su naujom savybem, kad pagyvint zaidima, pasitaiko visokiu dalyku aisku kur nepataiko. Del Balanso kiek man teko girdeti ir skaityti WM/Hordes yra siek tiek labiau balansuota. Man +, kad nesikeicia armijos o gauni nauju unitu, o ne kad pakeicia visa armija.
Bet kiekvienam savo.
Viskas prasideda nuo idėjos!

Warmachine/Hordes: Cygnar
Flames of War: Germans
X-Wing: Rebels
Gunchik
Mano, kaip žmogaus kuris nesenai irgi ieškojo (ir rado!) jam tinkančią sistemą/bendruomenė, nuomonė tokia - apskritai nežiurėti į settingą, patinka/nepatinka miniatiuros, geros ar ne taisyklės ir t.t. Svarbiausia - kiek žmonių žaidžia ir ant kiek aktiviai. Šia prasme WHFB ko gero ne pats gerausias pasirinkimas.
Kronas
Na, paskaičiuojam, koks skaičius žmonių buvo paskutiniuose 3 WM/H turnyruose, ir koks skaičius - paskutiniuose 3 WHFB turnyruose (ar bet kokių kitų sistemų)?
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
Boyar Aleksandr of Kislev
AKu
Vilniuje galbut, Kaune tikrai, ne. buvome siektiek apmire puse metuku, bet dabar viskas pasikeis. Turnyrai kas ~1,5 menesio. Kol mum nepasudino patalpu dingimas tikrai buvome isuke gera ir smagia rutina
Aisku bepigu cia Kaunieciam rasyt, daugiau Vilnius turetu reikstis.
O siaip jeigu labai norisi tai visada prasome buti inciatoriumi Vilniuje zaideju tikrai yra tik reik juos suburti.
Kauno "Legatas" klubo prezidentas.
Kreipkitės, padėsiu

X-wing: just Scum & no villains
Infinity: CA
Urtikor
Kadangi man kaip naujokui šitoje srityje viskas skamba painiai, gal padarykim paprasčiau, surašykit man visus žaidimus, kurie Vilniuje turi bent sąlyginai didelią ir aktyvią bendruomenę (visokie turnyrai kaimyninėse valstybėse irgi skamba labai įdomiai) ir kuriems gerai žaisti reikia daug sugebėjimų, šitie du prioritetai O tada aš jau išsirinksiu tą kurios man "figūrėlės gražiausios"

Ačiū už kol kas greitus atsakus.
Marukas
Na apmires warhammeris atrodo taip kaip kitos sistemos savo zidejime...
Vilniaus warhammerio bendruomene apmirusi, bet Warmashine bendruomene irgi panasioje busenoje, paskutiniame turnyre kur buvau buvo 6 zmones is ju 3 naujokai is Kauno, o paskutinis turnyra buvo atsauktas.
Aisku warmashinos turi tikrai iniciativiu zmoniu, kas yra tikrai gerai, warhammeriui Vilniuje kaip tik tokiu truksta... nors anksciau buvo
Kaune Warhammeris karaliauja 100 procentu.
Flame of war ? nemanau kat tai rimta, nes Lietuvos rinka tam per maza, nebent tau patiks kariauti vokieciai pries vokiecius, arba britai pries britus.

(Batlefllet gothic nebegzistuoja, tik neakyk Sauliui )

Tokiam seniui kaip as WHFB is da best, cia gali kurti savo herojus ir smulkmeniskai kurti armijas, ginkluoti kareivius pasirinkti ju kieki dezutese... man to truksta warmashinose, bet warmashinos man patinka detalesnem kovom
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
AKu
Infinity
Warmachines/Hordes
Warhammer FB
Warhammer WH40k
Malifaux? (apie ji nieko nezinau)

Tai reliai sugebejimu reikalavimai drisciau sakyt kad visur vienodai. Visur reikia sudaryti gera universalu lista (pagrindinis sugebejimas, reik sudaryt gera ir universalu lista kuris su viskuo galetu kovoti ir gerai kombinuotusi buriai tarp saves), kai ivaldai listu sudaryma reik sugebet visas savo idejas igyvendint ant stalo, atpazint tam tikras situacijas ant stalo ir jas isnaudoti, matyt siektiek i prieki.
WM/H labiausiai klaidas atleidziantis zaidimas. realiai gali paaukoti beveik visas figureles ir su viena laimeti zaidima (man asmeniskai tai gal nelabai patinka). kitaip sakant visada turi galimybe laimet kad ir kaip sudinai butu. Zaidimas realiai apsisprendzia po pirmo chargo, kiek esu pastebejas, labai svarbu ji gauti nes gali istaskyti daug ant chargo.
WHFB maziau atleidzia klaidas, bet ten buna kitu bairiu, geras kauliuku paridenimas su magu ir ziurek nuo stalo 100 figureliu dingsta paprastas goblinukas turi galimybe uzlenkti galingiausia lorda (nors tai tikrai maza galimybe). bet dazniausiai jei gauni malku tai ir gausi malku, nebent sugebesi issisukti
O realiai siulau atvykti pasiziureti abu zaidimus, netgi jupos isbandyti ir tik tada spresti, tai sakau zinant ko tu nori.
Kauno "Legatas" klubo prezidentas.
Kreipkitės, padėsiu

X-wing: just Scum & no villains
Infinity: CA
Niblit Groinstabber
Užmiršai Flames of War.
Suklydai ties infinity, ten universalūs listai nelabai egzistuoja, žaidimas sukasi labiau apie priešininko pergudravimą tiek kuriantis listą, tiek naudojant visokius triukus mūšio lauke.
WM/H tikrai neatleidžiantis klaidų žaidimas. Labai daug reik žiūrėt kombinacijų, kurias gali priešininkas panaudot. Kažkurios nepastebėjai, žaidimo pabaiga. Dėl pirmo charg'o, taip svarbu, bet reikia žiūrėt, kad nepakliūtum į pinkles.
Malifaux, geras skirmichas. Gali ištaškyk priešininko pajėgas, bet pralaimėt kovą. ten viskas sukasi aplink užduočių vykdymą.

Maruk paskutinis WM/H turnyras buvo pakeistas paprastesniu, nes negalėjo dalyvaut apie puse dalyvių. Susirinkom tik aštuoniese, bet sakyčiau turnyras pavyko.

Urtikor apsispręsk ar tu nori skirmisho ar didelių armijų. Žaidimo tipai labai skiriasi, kur reikia vykdyt užtuotis ar kur reikia tiesiog duot snukin.
Gambler
Vilniuje daugelis žaidžia ne po vieną, o po du-tris miniatiūrų žaidimus vienu metu. Žinoma yra kas koncentruojasi į vieną, bet čia jau skonio reikalas, tačiau jei patinka miniaturų wargeimai paprasčiau lošti kelis, kad turėtum alternatyvas. Pinigų prasme žinoma tai kažkiek prabanga, bet visai įmanoma ir su nedidelėmis investicijomis.
Vilniuje gali rasti:
Warmachine/Horde (Rikis)
Malifaux (Rikis)
Infinity (Rikis)
Flames of War (Rikis)
Helldorado (Rikis)
Anima Tactics (Rikis)
Warhammer ir Warhammer 40k (d6)

Atskira kategorija BloodBowl - miniatiūros, bet ne wargeimas, bet užtai labai competetive

Salyginai didelės bendruomenės Lietuvoje neegzistuojantis dalykas. Visų wargeimų bendruomenės ne daugiau 10 aktyvių žmonių + n pusiau miegančių, bet turinčių armijas.
Aktualiausias klausimas ar rasi su kuo pažaisti sprendžiasi labai paprastai - jei nepakrutinsi užpakalio nerasi. Bet jei yra noro žaisti atsiranda su kuo, bent jau kas liečia Rikyje besirenkančią publiką. Dėl d6 neįsivaizduoju.
Edited Gambler 2012-11-08 11:08
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
Gunchik
Gambler parašė:
Vilniuje gali rasti:
Warmachine/Horde (Rikis)
Malifaux (Rikis)
Infinity (Rikis)
Flames of War (Rikis)
Helldorado (Rikis)
Anima Tactics (Rikis)
Warhammer ir Warhammer 40k (d6)

Atskira kategorija BloodBowl - miniatiūros, bet ne wargeimas, bet užtai labai competetive



Su visa pagarba - surask man žaidžiančią Hell Dorado community
Gambler
Gunchik parašė:
Su visa pagarba - surask man žaidžiančią Hell Dorado community


Na ok, ten ne community, ten pora žmonių, bet gal vat susidomės žmogus ir jau bus community
Warmachine - Khador
Hordes - Skorne
Flames of War - Germany, USA Easy Company
TerTer
@Marukas
Tikrai netaisus sakai, kad WM community Vilniuje apmirus, nes turnyrai vyksta, del tavo pamineto atsaukto, deja laikas daug zmoniu netiko ir todel nukele, nes turejo but man rodos apie 12+ zaideju. Toliau, kad neaktyvus, mes siemet vaziavom i Warmachine/Hordes OETC turnyra austrijoje, 3 vilnieciai (Vytzka, Batma, Gambler) ir as +Zaidejes is Italy buvo komandoje. Taip kad jei noro yra susiorganizuoji ir kaip matom tikrai organizuojama. Vyksta ir lygos ir mazesni turnyrai. Reiks pradet kaune paorganizuot, kai bus patalpos.


Kad WM/Hordes atleidzia klaidas tikrai ne, jei tu netaip pastatei unita/modeli prarasi ar net zaidimas baigsis, taip kad kai ant stalo maziau modeliu reikia labiau ziuret ka kur padeti, pastatyti, kaip panaudoti ir kaip istraukti maksimalia nauda.
Del to kad gali visa armija paaukot, kad su paskutinia figurele laimet gali but, bet pirma tavo warcaster/worlock (magas kitaip) turi sugebet pabaig zaidima vienas ir jei tu visa zaidima sistematiskai aukoji armija, kad tavo magas pabaigtu zaidima nera blogai tai irgi strategija. Cia va pasireiskia, kad klaidu neatleidiza zaidima, nes jei tu ir issuzei didziaja dali priesininko armijos, tu turi vistiek saugotis, kad priesininkas nelaimetu, o ne kad iszudzius 70-80% ar daugiau armijos tu garantuotas kad laimesi. Cia vel kiekvienam savo

Moket reik visuose ir visuose savi + ir -. Taip kad reik ziuret ka iseis losti, kad butu zaidimu ir kad jis patiktu, nes investicijos tikrai yra

Pasiulymas pasiziuret demo zaidimu, tiksliau paciam sudalyvaut ir pasiziuret kaip zaidziasi
Viskas prasideda nuo idėjos!

Warmachine/Hordes: Cygnar
Flames of War: Germans
X-Wing: Rebels
TerTer
Taigi visi turi savo nuomones ir visiem savo
Tiesiog ismegink ir issirink kas tau patinka
Viskas prasideda nuo idėjos!

Warmachine/Hordes: Cygnar
Flames of War: Germans
X-Wing: Rebels
Sir_Vicious
Whatever rocks your boat! Tokie aspektai palengvinti pasirinkima:
1. Daug kareivuku/tankiuku/monstriuku nori tureti ar mazai?
2. Kokia tematika arciau sirdies?
3. Kiek nori/gali tam laiko skirti?
4. Kiek esi pasiruoses duoti bendruomenei (t.y pats kazka daryti o ne laukti kol kazkas paskelbs turnyra)?

Ir akmuo i WHFB darza. I WH40K turnyra latviai jau buvo atvyke du kartus, o i WHFB? :D:D:D (gerojo rozinio trolio kuris gyvena po karameliniu tiltu pastebejimas)
Blood calls out to blood, so they say. Let us spill that of our enemies with all due haste, that we may hear its cry all the clearer.

WH40K - Blood Angels
Infinity - Yu Jing