Thread view
Neeilinis susibėgimas RIKYJE
Batma
Quote by velnionestasirpamestas
Mes turbūt kokioje nors erdvės kontinuumo duobėje, nes hobby shopai išsilaiko visur, bet tik ne Lietuvoje

Visame pasaulyje pastoviai užsidarinėja hobbyshopai dėl finansinių problemų, nes visi perka internetu. Mes nesame kažkokie išskirtiniai ir nelabai aš tikiu kad sugalvosime kažkokį magišką vaistą. Tas pats jūsų minėtas Rudolfas pardavė D6 ir išvažiavo namo.
Marukas
Rudolfas buvo atvaziaves is salies kurioje zmones iprate daug daugiau uzdirbti nei mes, plius kiek pamenu pas ji atsirado kazkokiu sveikatos problemu. Bet d6 veike... aisku tai kas dabar padaryta is d6 tai jau kitas reikalas
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
vytzka
Klausimas, kiek jie apskritai veikė į pliusą, o ne tik iš idėjos.
Anima Tactics: Church, Azur Alliance
Warmachine: Mercenaries
Flames of War: USSR, 大日本帝国
Mano moderatoriaus balsas yra ryskiai melynas
Gobbitas
Quote by velnionestasirpamestas
Kaip jums smagioji statistika - Venesueloje Malifaux žaidžiančių žmonių viename klube kas mėnesį padidėja ~10 vnt. Blyn, Venesueloje! Kažin kokių minčių tai sukelia?

Kad Venesueloje gyventojų yra 30 milijonų ir kad tas klubas, ko gero, yra Karakase?
X-Wing – Galactic Empire.
Kronas
Mano nuomone, ir Lietuvoje hobbyshopas gali gyvuoti. But you must go pop.
Jei rinksis tik wargeimeriai, vaidins, kad užsiima rimta veikla ir tvos alų iš bambalių, tai niekas neišsilaikys ir wargeimingas nepopuliarės.
Jei tai bus vieta, kur kartais užsuks ir supermamos ir hipsteriai - tuomet galima kalbėti ir apie gyvavimą ir apie wargeimingo POPuliarėjimą bei bendruomenės plėtrą.
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
Boyar Aleksandr of Kislev
Batma
Tai viskas ok, yra Hobbyshop, kuris yra pop, yra matomas, yra daug žmonių lankomose vietose.
Bet kažkaip aš abejoju kad jūs sugebėsit juos įtikinti užšaldyti pinigus nusipirkus krūvas skirtingų sistemų starterius ir surasti jiems vietos. Kai board/card geimai yra daug einamesnė prekė ir nereikia parintis dėl visokių pašalinių dalykų kaip dažai, taisyklės. Jau nekalbu apie tokius dalykus kaip kažkokį demo stalą ar ką nors panašaus.
Kiek kartų atėjus į Rikį žmonės pamato gražią figūrėlę ant blisterio viršaus ir nori pirkti, bet kai pasakai kad čia dar reikia ir surinkti ir dar ir pačiam spalvoti... feee.. kažkokia nesąmonė.. aš gi atėjau dovanos pirkti...

Tai jei tai nesuveiks Hobbyshop atveju, kodėl tai suveiks Rikio atveju?

Jūs siūlote pardavinėti boardgeimus, cardgeimus, anime merchandise, RC modelius, dar visokį kitokį š, vien tik kad vieta išsilaikytų. T.y. by and of itself, miniature shopas neišsilaiko. Tai kodėl jūs manote, kad kažkas norėtų iš visų tų pašalinių dalykų gautą pelną kišti į miniature wargeimerius?
Edited Batma 2015-05-05 11:23
danis2005
Nes mes pesimistiškai optimistiški?
blackfishas
o kodėl ne? labai populiari praktika turėti hobby, komiksų, action figūrkių, pokerio stuffo ir dar beleko parduotuvę, kad išsilaikytum. pats sakei,kad visur užsidarynėja shopai dėl interneto parduotuvių - vadinasi reikia lankstumo, hobių apjungimo ir pnš. jei turėčiau parduotuvę ir vibratorius pardavinėčiau, kad neužsilenkt.
Edited blackfishas 2015-05-05 12:01
Malifaux - The Guild
Infinity - Aleph (Steel Phalanx)
Marukas
Bet tokios parduotuves issilaiko Bialystoke, Rigoje... o Vilniuje nesigauna kazkodel...
Nera net kalbos kad parduotuve islaikytu miniatiuru pardavimai, visam pasauli didziaja dali pinigu generuoja board geimai, kortos MTG ir tt. komiksai RPG ir kitas geek stufas. Miniatiuros yra tik viena is prekiu kategoriju, nors pardavimai is miniatiuru nedideli, bet pvz. Maxima turbut alaus parduoda daugiau nei rugpienio, bet del to nesako, kad rugpienio pardavineti neverta. Kiekvienas produktas turi savo pirkeja.

Siek tiek kritikos Rikiui del parduotuves. Is to ka pastebejau ten budamas, o budavau ten retai.

1. Nera ir nebuvo normalios internetines parduotuves.
2. Man yra buve, kad kazko paklausus pardavejo, atsakymas buvo "nezinau, as ne wargeimeris"
3. Zmogus dirbantis parduotuvej, tiesiog zaisdavo su kompu zaidimus(tai yra nedirba)
4. Uzejus nepazistamam zmogui niekas nieko jam nesiule, jis pavaiksto ir iseina. (nekarta taip buvo)
5. Zmogui paklausus apie kazkoki board geima, jam pasiule nueiti i Hobby shop nes ten bus pigiau...

Ar isisvaizduojat taip dirbant kitas parduotuves?

Isvada viena, koks darbas toks ir rezultatas

P.S. Tikrai nenoriu nieko izeisti.
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
Batma
Kažkaip aš nepamenu kad Rygoje būtų parduotuvė. Jie ten turi klubą pogrindyje, ir organizuoja bendrus užsakymus internetu, t.y. tas pats ką mes turime.
Marukas
As buvau Rigoje pries metus ar du, tai radau parduotuve, uzejau buvo pora stalu 40k, gana padorus asortimentas, pirkau dazu ir figurele. Kazkas zaide 40k. Uz zaidima ant stalo, buvo mokestis berods 2 eurai ar panasiai.

pagooglines radau net du shopus Rigoje, nezinau ar abu jie veikia, vienas dar tikrai veikia.

http://www.games-shop.lv/news.php
https://www.facebook.com/DreamforgeLatvia
Edited Marukas 2015-05-05 14:05
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
null
Kai lankiausi Rygoje 2013 m., parduotuvė buvo ir atrodė gana neblogai. Aiškino, kad ir žaidėjų bendruomenę nemažą turi:

http://kauliukai.blogspot.com/2013/09/pasihobinejimas-po-ryga-foto-reportazas.html

(žiūrėti posto apačioje).

Nežinau, kaip dabar.
Blogas apie stalo ir miniatiūrų žaidimus http://kauliukai.blogspot.com/
blackfishas
pritarčiau Batmai, Taline panašus modelis. Maža parduotuvėlė (kuri tikrai ne kasdien veikia) kažkokio univero patalpose su vienu stalu + didesnė auditorija savaitgaliais vykstantiems pažaidimams.
Malifaux - The Guild
Infinity - Aleph (Steel Phalanx)
Necrontyr
Turėčiau sutikti su Maruko pastabomis dėl Rikio. Jei visa tai žiūrėti kaip į verslą/darbą, tai sorry, bet taip dirbant tikrai niekur nenueisi.
Kita vertus, reiktų padėkoti Egiui ir kitiems, kad apskritai toks Rikis buvo, nes kitaip dar klausimas ar čia sėdėtume ir blevyzgotume kaip yra blogai ir toliau niekas nieko nedarytume.
Macb3th
Ilgai galvojau ką čia gero parašyti ar blogo...Nes buvau tada su visais ir šiaip norėjau nuošalyje likti, nes nu atvirai tai mano dalyvavimas rikyje yra banguotas(shit happens), kaip čia pasakius nesijaučiau dalis Rikio, tiksliau gal nevertas sedėti prie bendro stalo su visais, tačiau pasodino ir liepė kalbėti ... Apskritai nelinkęs badyti pirštais ar skūstis kaip kasnors negerai. Manau jog svarbiausia kad kažkas vyksta. Ta idėja kad pereiti į labiau stalo žaidimų klubą t.y. neapsiriboti wargames, bet ir kitais žaidimais apskritai visais tabletop žaidimais atrodo visai įgyvendinima. O dėl shopo tai manau kad internetinę parduotuvę nėra sunku susikalti, sunkiau pasidaryti kažkaip asortimentą visą. Nu čia detalės, nemanau kad tam vieta diskutuoti apie tai. Tai realiai mano klausimas kada kita susitikimą planuojam? Ir šiaip būtų įdomu iškarto žinoti koks tikslas susirinkimo. Nes pvz man tai atrodo kad mes issikalbėjom visas problemas ir per sekanti susirinkima reikėtų susėsti jau iškarto su planais kaip ką pręsti ir daryti. Kitaip sakant problemos visiems aiškios beliko sprendimų būdus apsitarti ir įgyvendinti juos. Nes kalbomis toli nenueisim.
Everyone who searches for power, without exception, searches for battle. Do you fight in order to become more powerful? Or do you want more power so you can fight?
Kronas
Rygoje šie berods neblogai varo (http://ludo.lv/contacts), organizuoja reguliariai įvairius Netrunner, GoT LCG, SW LCG ir pan turnyrus. Prieš metus laiko ir X-wing nedidelius turnyrus organizuodavo.
O tokį veikiantį modelį kiek pakreipti link wargeimų - neturėtų taip jau sunku būti.

Na, o jei Rygoje išsitenka net 3 padoriai atrodantys hobbyshopai, tai galima daryti išvadas ar tikrai aplinka kalta...

Beje, jei jau yra tokių entuziastų, kurie nori wargeimingą POPuliarinti, tai kaip šis reikalas buvo pražiūrėtas?

http://www.lvjc.lt/index.php?page=metodu-muge-2013-naujiena&hl=lt_LT
Edited Kronas 2015-05-05 16:09
If you kill one man you are murderer.
If you kill ten you are a monster.
If you kill a hundred you are a hero.
If you kill ten thousand you are a conqueror!
Boyar Aleksandr of Kislev
blackfishas
nepamirškim, kad Rygoje minimum 2 kartus daugiau gyventojų nei Vilniuje
Malifaux - The Guild
Infinity - Aleph (Steel Phalanx)
Marukas
Quote by blackfishas
nepamirškim, kad Rygoje minimum 2 kartus daugiau gyventojų nei Vilniuje


O Lietuvoje uztat 30% daugiau zmoniu nei Latvijoje

Rigoje 701,000
Vilniuje 540,000
Bialystok 290,000
Talinas 450.000

Ir Talinne radau
https://www.facebook.com/lorien.ee
Atrodo WM/H ten losia.
Edited Marukas 2015-05-05 17:31
Hordes-Trollbloods
WM-Khador
mk2:W-11,L-15
mk3:W-9,D-1,L-5
Infinity- Haqqislam,Morat Aggression Force
Malifaux-The Guild


Blogas apie miniatiuras :http://mwargaming.blogspot.com/
Necrontyr
Tai pirmyn, gerbiamieji, steikit hobbyshop'ą ir aprūpinkit liaudį tuo ko ji reikalauja.
Praetor
Na ir užsuko diskusija velnionestasirpamestas

Aktyviu wargameriu savęs niekaip nepavadinčiau, geriausiu atveju – prijaučiančiu šiam mielam hobiui ir vis tebeieškančiu laiko jam. Visgi, kadangi rašau, man nėra vis vien, kaip baigsis su šiuo hobiu ir „Rikiu“ konkrečiai. Neturiu nieko bendro su verslu, bet leisiu sau išsakyti kelis aspektus, kuriuos pastebėjau, ir kurie galbūt jau buvo diskutuoti susirinkime (atsiprašau, jei pasikartosiu).

Susidomėjimas stalo žaidimais prasidėjo maždaug 2010 m. nuo D6 ir nuo... taip, visiems gerai žinomo ir „n“ kartų minėto Rudolfo. Kodėl nuo jo? O todėl, kad įėjus į tuo metu J.T. Vaižganto g. 8 buvusią D6 parduotuvę, jis neduodavo ramybės: gal tą parodyti, gal šitą paaiškinti, gal tą papasakoti ir t.t. Maža to, iš karto supranti, kad žmogus tai daro natūraliai ir nuoširdžiai. Ir TO labai trūksta Lietuvoje veikiantiems VISIEMS hobbyshopams. Juose žmonės DIRBA, bet tuo negyvena, o suvaidinti nuoširdumo nepavyksta.

Antra, kai užėjus į D6 nuolat matydavau, kad toliau esančiame kambariuke niekad nėra laisvos kėdės ir pilna žmonių – ateina suvokimas, kad hobis gali gyvuoti tik tada, kai yra bendruomenė. Didesnė ar mažesnė, tačiau natūraliai ir NUOLAT pasipildanti naujokais. Vieni ateina, kiti išeina – žmonių kaita yra natūralus dalykas ir ji turi būti.

Trečia. Tam, kad bendruomenė gyvuotų, šalia bendro hobio turi būti nuolatinis traukos centras, kuris būtų atviras ir pakankamai lengvai prieinamas (atrandamas) naujiems, galbūt net visai atsitiktiniams žmonėms. Be šio aspekto bendruomenė nepasipildys naujais nariais ir galiausiai „užsivers“. Todėl tiek dabartinė „Rikio“ vieta, tiek Batmos siūlomas ribotos prieigos džentelmenų klubas be parduotuvės, mano supratimu, pasmerkti. Tuo tarpu Hobbyshopų stiprybė – pardavimo vietos (daug praeinančių žmonių) + pasižaidimų organizavimas ten pat. Kol nebuvo X-wing turnyrų, apie Hobbyshopų dalyvavimą wargameing‘e kaip ir nebuvo pagrindo kalbėti. Dabar – atsirado. Suprantama, pagyvensim – pamatysim, bet pretenzija yra.

Ketvirta, iš to, kas jau buvo aptarta, darosi akivaizdu, kad grynai wargamerinė fizinė parduotuvė neišsilaikytų net ir Vilniaus Akropolyje – tiesiog tam, kad žmonės įsitrauktų, reikia gerokai daugiau pastangų ir laiko, nei sėsti ir čia pat išmokti žaisti Scrable, Alias ar Isla Dorada. Tačiau vien jau žiūrint į to paties X-wing turnyrų lankomumą panašu, kad stalo žaidimų (RC, kortų, plastikinių modelių ir t.t.) parduotuvės asortimentą papildžius wargame asortimentu, būtų galima tikėtis tam tikro „judesio“.

Kur link suku? Mano kukliu supratimu, vienintelis bent kiek realesnis būdas ateityje wargamerių bendruomenei išlikti – mėginti jungtis prie didžiuosiuose prekybos centruose veikiančių parduotuvių arba tokias ten steigti, kombinuojant wargame‘us su stalo žaidimais ir kitu giminingu stuff‘u (šalia to, aišku, išliekant matomais ir virtualioje erdvėje). Taip, tai kainuoja, bet kito varianto aš neįžvelgiu – vien entuziazmu ir „o žinai, yra tokia chebra, kuri kartais renkasi žaisti – tuoj nupaišysiu, kaip ten nueiti“ wargamer‘ių bendruomenė ilgai gyva nebus.

Tiek trumpai.
Edited Praetor 2015-05-05 19:04
Warmachine (Khador)
Malifaux (Rasputina)